2012 Sausio 26

Tikslas – Mastrichto kriterijai

veidas.lt

Premjeras Andrius Kubilius prognozuoja, kad jau šių metų pabaigoje Lietuva galėtų atitikti Mastrichto kriterijus, o tai leistų teikti prašymą prisijungti prie euro zonos.

Premjeras, ketvirtadienio rytą kalbėdamas „Žinių radijuje“, tiksliai neatsakė, ar kitais metais Lietuva teiks prašymą priimti į euro zoną, – praneša naujienų agentūros.

„Mūsų nuosekli politika yra tapti pilnateisiais Europos Sąjungos nariais, taip, kaip yra įsipareigota mūsų stojimo sutartyje. Lietuvai, kaip ir mūsų kaimynėms – Baltijos valstybėms – iš tiesų yra naudinga būti sveiko euro zonos klubo nariais.

Bet, be abejo, būtų gerai, kad iki tol, kol mes stosime į euro zoną, kad pati euro zona būtų susitvarkiusi su savo vidaus problemomis, būtų patraukli ir daugiau nekiltų grėsmių nei tiems, kurie esame šalia euro zonos, nei visam pasauliui dėl to, kad euro zonos problemos jau porą metų niekaip neišsisprendžia“, – kalbėjo A.Kubilius.

Anot ministro pirmininko, pirmiausia svarbu atitikti Mastrichto kriterijus.

„Lietuva turi įvykdyti reikalavimus, kurie yra žinomi, – Mastrichto reikalavimus. Jie mums yra naudingi ir savaime, nesvarbu, ar mes stotume, ar ne į euro zoną, nes tai yra tvarkingos, racionalios finansų politikos svarbiausi parametrai. (…) Pagal dabartines prognozes, mes galime metų pabaigoje būti ir netoli tokių parametrų“, – teigė A.Kubilius.

Kad galėtų įsivesti eurą, Lietuva turi įgyvendinti Mastrichto kriterijus. Tai reiškia, kad jos fiskalinis deficitas turi neviršyti 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), valstybės skola neturi būti didesnė nei 60 proc. metinio BVP ir kita.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Aurimas Aurimas rašo:

    Mano galva, pirmiausia pati Europos Sąjunga turi susitvarkyti situaciją euro zonoje. Kai ji tai padarys, JEIGU ji tai padarys, tada ir Lietuva gali galvoti kažką apie įstojimą į euro zoną, bet pirmiau tegul premjeras pasiskaito naujos ES Sutarties apybraižas, o tiksliau, kokia skola turi būti įstojusių į euro zoną valstybių ir kokios sankcijos laukia jų. Che, juk ne veltui Džeimsas Kameronas vetavo šią sutartį.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...