2011 Gegužės 15

Vyriausybė skirs pinigų KGB dokumentų viešinimui

veidas.lt

BFL

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui (LGGRTC) šią savaitę pradėjus viešinti KGB veiklos dokumentus Vyriausybė rengiasi duoti ir lėšų tam darbui atlikti.

Kultūros ministerija parengė Buvusios SSRS specialiųjų tarnybų dokumentų publikavimo programą, jai įgyvendinti numatoma skirti 210,81 tūkst. litų iš Privatizavimo fondo.

Programos projekte rašoma, kad jos tikslas – “sukurti sąlygas tikrinti, analizuoti ir skelbti buvusios SSRS specialiųjų tarnybų dokumentus”.

“Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (…) yra įpareigotas užtikrinti, kad patalpos ir darbo vietos, kuriose bus dirbama su įslaptinta informacija ir tokia informacija bus saugoma, atitiktų įslaptintos informacijos fizinės saugos reikalavimus”, – teigiama programoje.

Tam užtikrinti ir turėtų būti skirtos lėšos, mat LGGRTC įpareigojimą šiemet pradėti viešinti KGB dokumentus ėmėsi vykdyti tam darbui negavusi nė lito.

Programą, kurioje numatytas lėšų skyrimas, dar turi patvirtinti Vyriausybė.

Trečiadienį pradėjo veikti interneto svetainė www.kgbveikla.lt, joje publikuojami buvusios sovietų represinės struktūros dokumentai.

Šiuo metu svetainėje pateikta apie 150 įvairių dokumentų. Šis skaičius, anot rengėjų, yra labai mažas, palyginti su tuo, kas turima archyvuose. Seimo nario istoriko Arvydo Anušausko teigimu, Lietuvoje galėtų būti apie 10-15 mln. lapų KGB dokumentų, o iš jų apie 100 tūkst. lapų būtų svarbūs, nes atskleistų institucijos veiklą.

Pasak Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro vadovės Birutės Burauskaitės, pirmiausia bus viešinami dokumentai, susiję su 1960-1980-aisiais KGB vykdyta veikla.

LGGRTC paviešinti KGB dokumentus įpareigojo Seimas, pernai priėmęs tai numatančias vadinamojo Liustracijos įstatymo pataisas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...