2013 Liepos 29

Gintaras Sarafinas

Vyriausybė prasmego smulkmenose

veidas.lt


Lietuvoje blogos prognozės pildosi gerokai dažniau nei geros. Todėl jei viską pieši juodai ar bent pilkai, ilgainiui būsi vertinamas kaip gana geras orakulas.

Kai pats prognozuoju ar kai girdžiu blogą prognozę, man visada norisi, kad ji neišsipildytų. Gaila, bet mūsų krašte jos neišsipildo retai. Štai po Seimo rinkimų pasipylė prognozės, kad ši Vyriausybė bus bestuburė, vengs reformų ir ryžtingų sprendimų, kad Visagino atominės elektrinės projektą palaidos, o daugiabučių renovavimo revoliucijos taip ir neįsiūbuos. Jokių esminių reformų nebus nei švietimo, nei sveikatos, nei kitose srityse, o per pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai valdžia vaidins be galo užsiėmusią tarptautiniais reikalais ir didžiumą vidinių problemų apskritai užmirš.
Paslapčia vyliausi, kad šios įžvalgos neišsipildys. Deja, pildosi. Šiaip juk esminės problemos ir uždaviniai mūsų valstybėje nepasikeitė, tačiau ministrai ir kiti politikai dabar prasmegę tarptautinėse diskusijose ir kalba keisčiausius, o jei tiksliau – tuščiausius dalykus. Jie nemato esmės ar bent vaidina nematančius, na, bet pasiteisinimą turi – juk Lietuva pirmininkauja Europos Sąjungos Tarybai. Jie irgi.
O kaip su rinkimų pažadais ir su Vyriausybės programa? Ai, bus tų programų ir tų pažadų. O Visagino atominė elektrinė bus ar ne? Atsakysime po trijų mėnesių. Bet praėjo jau devyni mėnesiai. Tai atsakysime praėjus trims mėnesiams po to, kai jūs paklausite.
O kaip su daugiabučių renovacija? Viskas vyksta. Kur vyksta? Visur. Bet kaip paaiškėjo po “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos sociologinės apklausos, ir dauguma apklaustų gyventojų daugiabučių renovacijos Lietuvoje nepastebi.
Na, tai gal bent sveikatos apsaugos ministro Vytenio P.Andriukaičio žadėta revoliucija sveikatos apsaugos sistemoje vyksta? Čia jau net pats V.Andriukaitis sutinka, kad permainos praktiškai nulinės. “Tiesą sakant, mane patį slegia reikalaujamų pokyčių lėtumas”, – pripažįsta ministras.
Kita vertus, negalima tvirtinti, kad ši valdančioji dauguma visiškai nieko neveikia, – kažką veikia. Štai aplinkos ministras Valentinas Mazuronis jau pusmetį nuožmiai kariauja su brakonieriais, vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas – su girtais ministerijos vairuotojais, sveikatos apsaugos ministras – su valstybės finansus užvaldžiusiais privatininkais, o finansų ministras – su Mokesčių inspekcijos vadovu, nes šis nevykdo iškeltų planų.
Kažką veikia net Gediminas Kirkilas, kuris per devynis mėnesius atlikęs tyrimą nustatė, kad dėl visko, kas Lietuvoje įvyko blogo, pasirodo, kalti konservatoriai ir Andrius Kubilius. O štai jis pats prie krizės Lietuvoje tai jau niekaip neprisidėjęs.
Tačiau iš tiesų, jei kalbėsime be sarkazmo, šios Vyriausybės veikla labai smulkmeniška, kartais vos įžiūrima, o neretai ir visai jokia. Mėnesiai slenka, bet juk negalės ši Vyriausybė tokia pusiau nėščia būti metų metais. Atsakomybės valanda artėja, jau netrukus teks pradėti aiškintis ir teisintis tiek dėl daugiabučių namų renovacijos, tiek dėl energetikos projektų, tiek dėl socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės pažado sukurti 100 tūkst. darbo vietų. Nors tai ir kliedesys, bet už jį reikės atsakyti.
Beje, astrologas Naglis Šulija šiame “Veide” prognozuoja, kad 2015 m. lapkritį Lietuvoje prasidės dar vienas sunkmetis. Tikrai noriu, kad tokia prognozė neišsipildytų, bet… Ir geriau būtų, jei ši valdančioji dauguma sunkmečiui ruoštųsi, reformas vykdytų, o ne sėdėtų ir svajotų.

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Gintaras Sarafinas:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Irklas=Kirkilas Irklas=Kirkilas rašo:

  Net seimo jaunieji politikai neturi perspektyvų- rūpi tik praeitis.

 2. Deja, Deja, rašo:

  ne smulkmena, kad autorius nemoka lietuvių kalbos – kabutes rašo ne pagal lietuvių kalbos rašybos reikalavimus. O pirmininkaujame gerai.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...