2011 Rugsėjo 07

Vyriausybė pradeda naudoti elektroninį parašą

veidas.ltMinistras Pirmininkas Andrius Kubilius ir ministrai trečiadienį padėjo pirmuosius elektroninius parašus ant Vyriausybės priimtų teisės aktų.

Taip Lietuva žengė svarbų žingsnį vystant el. sprendimus ir prisijungė prie pirmaujančių Europos šalių, -praneša ELTA.

“Įdiegusi elektroninę pasirašymo sistemą ir pereinanti prie elektroninių dokumentų, Vyriausybė tampa puikiu pavyzdžiu kitoms viešojo ir privataus sektoriaus organizacijoms,” – pasirašymo ceremonijos metu pažymėjo Premjeras.

Elektroninio pasirašymo sistema sudarys galimybes įforminant ir išleidžiant Vyriausybės priimtus sprendimus atsisakyti Vyriausybės priimtų teisės aktų popierinių variantų, leis taupyti ministerijų valstybės tarnautojų darbo laiką, kadangi ateityje nebereiks gaišti laiko nešiojant priimtus teisės aktus pasirašyti iš vienos institucijos į kitą. Ministrų Kabinetas jiems pateiktus teisės aktus galės pasirašyti elektroniniu parašu bet kuriuo jiems patogiu metu bet kurioje vietoje. Taip pat Vyriausybė įstatymų projektus Seimui ir Prezidento dekretų projektus teiks per elektroninę pasirašymo informacinę sistemą ELPAS.

Įdiegusi Vyriausybės elektroninio pasirašymo informacinę sistemą, Lietuva įsijungė į šioje srityje pirmaujančių ES valstybių gretas. Kaimyninių valstybių – Latvijos ir Lenkijos Vyriausybės kol kas elektroninio parašo savo veikloje nenaudoja.

Tikimasi, kad šis Vyriausybės žingsnis paskatins elektroninių dokumentų plitimą tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuose. Elektroninio pasirašymo sistemą ELPAS neatlygintinai sukūrė UAB “Mitsoft” bendradarbiaudama su Ministro Pirmininko tarnyba, Vidaus reikalų ministerija organizavo specialių elektroninio pasirašymo priemonių pagaminimą bei Ministrų Kabineto narių valstybės tarnautojo pažymėjimų pritaikymą šiai sistemai.

ES komisijos 2010 metų duomenimis, bendrai Lietuva yra pasiekusi daugiau kaip 84 proc. viešųjų paslaugų pasiekiamumo internetu brandos lygį. Pastaruoju metu išaugo 100 proc. internetu teikiamų viešųjų paslaugų skaičius – internetu yra teikiamos paslaugos pajamų mokesčių, studentų išmokų, statybos leidimų išdavimo, viešųjų bibliotekų paslaugų, registracijos į aukštąsias mokyklas, socialinių išmokų, muitinės deklaracijų, viešųjų pirkimų ir kitose srityse.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. aaa aaa rašo:

    gal ir nikeo


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...