2011 Rugsėjo 14

Vyriausybė nutarė neimti mokesčio už nacionalines vizas Baltarusijos piliečiams

veidas.lt

Šiandien posėdžiavusi Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo pritarė siūlymui neimti konsulinio mokesčio už prašymų išduoti nacionalines vizas Baltarusijos piliečiams nagrinėjimą.

Nacionalinė viza, dar vadinama D kategorijos viza, suteikia teisę užsieniečiui atvykti į Lietuvą ir būti joje ilgiau kaip tris mėnesius. Iki šiol tokios vizos kaina Baltarusijos piliečiams buvo 207 litai arba 60 eurų.

Konsulinio mokesčio atsisakymu siekiama sudaryti galimybes Baltarusijos piliečiams lengviau keliauti, taip pat paskatinti demokratėjimo procesus Baltarusijoje bei stiprinti šios šalies pilietinę visuomenę.

Galimybė atsisakyti konsulinio mokesčio už nacionalines vizas atsirado po to, kai Seimas šių metų birželio 20 d. priėmė Konsulinio mokesčio įstatymo pataisas, suteikiančias Vyriausybei teisę neimti konsulinio mokesčio už prašymų išduoti vizas nagrinėjimą, kai tai būtina įgyvendinant Lietuvos Seimo priimtuose teisės aktuose numatytus užsienio politikos ar nacionalinio saugumo tikslus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...