2010 Kovo 23

Pinigai

Vyriausybė neketina atsisakyti algų priedų sistemos

veidas.lt

Vyriausybė ir toliau įstatymus “normina” bei unifikuoja įteisindama priemokų sistemą. Parengtos įstatymų pataisos, pagal kurias Vyriausybės įstaigų vadovai pagal privilegijas būtų prilyginti valstybės pareigūnams. Jie galėtų gauti priedus už valstybei ištarnautus metus, metų pabaigoje pareiginės algos dydžio priemoką už viršvalandinį darbą, darbą poilsio ir švenčių dienomis. Maksimalus darbo užmokesčio dydis sudarytų 6993 Lt. Dabar šių įstaigų darbuotojų alga mažesnė nei valstybės pareigūnų, tačiau įvairiais priedais ir priemokomis gali pakilti iki 8862 Lt.

Projektuose į klausimą, ar pataisos sutaupys, ar, atvirkščiai, joms realizuoti reikės papildomų biudžeto išlaidų, atsakoma, kad papildomų išlaidų nebus. Tačiau kodėl nebus sutaupoma, jei aiškinama, kad algos mažės?

“Šiais pakeitimais siekiama ne peržiūrėti algas, o pakeisti Vyriausybės įstaigų vadovų statusą, padidinant jų tiesioginę atsakomybę už darbo rezultatus ir sustiprinant atskaitingumą atitinkamos valdymo srities ministrui. Kartu siekiama sumažinti Vyriausybės įstaigų skaičių ir atverti kelią Saulėlydžio komisijos sprendimų įgyvendinimui. Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo pakeitimai būtini keičiant Vyriausybės įstaigų vadovų statusą iš valstybės tarnautojų į valstybės pareigūnų”, – aiškina Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Net krizės metu valdininkų išsimokami priedai ir vadinamieji tryliktieji atlyginimai nuolat kelia visuomenės pasipiktinimą, tačiau, kaip rodo ir naujausi projektai, jų atsisakyti neketinama, nors Tėvynės sąjunga, būdama opozicijoje, aršiai kritikavo neskaidrią premijų ir priemokų sistemą.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. SN SN rašo:

    Nieko naujo. Lietuvoje opozicija visada neatsakingai kritikuoja, bet atsidūrę valdžioje, pajunta kad kalbėti tai ne daryti. Šis atvejis tik rodo politikų bejėgiškumą prieš “profesionalią” biurokratiją.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...