2010 Rugpjūčio 19

Stichija

Vyriausybė kompensuos savivaldybėms, teikusioms pagalbą nukentėjusiems nuo škvalo

veidas.lt

Premjerą pavaduojanti finansų ministrė Ingrida Šimonytė sako, kad savivaldybėms, kurios suteikė nuo škvalo nukentėjusiems gyventojams pagalbą, bus kompensuota iš Vyriausybės rezervo fondo.

“Kai kam buvo sugadinti namai, kuriuose žmonės gyveno – paprastai kalbant, nunešti stogai. Tvarkant tą situaciją labai smarkiai pasistūmėta. Natūralu, kad tam reikia išleisti pinigų, ir savivaldybės, organizavusios pagalbą, tikėsis iš Vyriausybės rezervo kažkokios išlaidų kompensacijos. Manau, toks lūkestis visiškai pagrįstas, ir tas bus padaryta”, – ketvirtadienį “Žinių radijui” sakė I.Šimonytė.

Vis dėlto ministrė pažymėjo, kad valstybės paramos nereikėtų “suabsoliutinti”, o toks turtas kaip laisvalaikio sodybos turi būti draudžiamas.

“Tuomet išlaidas turėtų atlyginti draudimo kompanijos, ne Vyriausybė. Miško atkūrimui, atsodinimui paramos bus galima tikėtis iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, bet rūpestis dabartiniu miško sutvarkymu yra kiekvieno savininko prerogatyva”, – aiškino I.Šimonytė.

Rugpjūčio 8-osios naktį siautėjusi audra plėšė pastatų stogus, laužė medžių šakas, vertė medžius, kurie krito ant elektros oro linijų, gadino laikančiąsias metalo konstrukcijas, traukė elektros laidus, dėl žaibo sukeltų elektros išlydžių buvo sugadinti elektros įrenginiai.

Gamtos stichiją tąkart nusinešė keturių žmonių gyvybes. Nuo škvalo smarkiausiai nukentėjo Kaunas, Varėnos, Alytaus, Trakų ir Šalčininkų rajonai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...