2010 Rugpjūčio 17

Stichija

Vėtra Kaune padarė žalos daugiau nei už milijoną

veidas.lt

Kaune vėtros padaryta žala viršijo pirmines prognozes – miestas, jo gyventojai ir įmonės patyrė per 1 mln. litų nuostolių, antradienį paskelbė Kaune posėdžiavusi Ekstremalių situacijų valdymo grupė.

Pirmadienį savivaldybė skelbė, kad škvalo miesto įmonėms ir gyventojams padaryti nuostoliai, preliminariais duomenimis, siekia daugiau nei 703,6 tūkst. litų.

“Civilinės saugos tarnyba buvo paskaičiavusi preliminarius škvalo padarytus nuostolius, kurie siekė 703 tūkst. litų. Šiandien, remiantis patikslinta informacija, šie nuostoliai iš viso gali siekti daugiau nei vieną milijoną litų. Artimiausiu metu kreipsimės į Vyriausybę dėl dalies nuostolių kompensavimo”, – pareiškė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Mieste jau sutvarkyti gatvių apšvietimo tinklai, atnaujintas elektros tiekimas, pašalinti pavojingiausi išvirtę ar nulūžę medžiai, bet nespėjama rinkti šakų.

Ekstremalių situacijų valdymo grupės posėdyje pabrėžta, kad tai jau kelia grėsmę parkų ir miškų teritorijose. Nuspręsta telkti papildomas pajėgas miestui tvarkyti, kad darbai būtų baigti iki rugsėjo pirmosios.

Iki rugsėjo pradžios tarnybos įpareigotos patikslinti žalą, seniūnijos ir Socialinės paramos skyrius – duomenis apie nukentėjusius gyventojus.

Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Kerševičius informavo, kad po škvalo buvo sulaukta 3500 skambučių. Per pirmąją parą ugniagesiai-gelbėtojai pašalino 300 medžių.

Bendrovė “Irgita”, kurios darbuotojai šalino vėtros padarinius miesto želdynuose ir miškuose, informavo, kad tvarkymo išlaidos sudarė 274 tūkst. litų. Įmonės vadovas Robertas Mačiulis pažadėjo, kad per porą savaičių įmonė baigs miesto valymo darbus. Kol kas nėra pateikti duomenys, kiek pinigų bus gauta už parduotą medieną.

Bendrovės “Kauno švara” vadovas Dalius Tumynas pažymėjo, kad darbuotojams sutvarkius ir išvežus šakas, gyventojai tos pačiose vietose vėl sukrauna nelegalų sąvartyną.

“Šakų kiekiai yra tikrai didžiuliai, todėl reikės papildomų pajėgų”, – teigė D.Tumynas.

Bendrovė “Autrolis” nuostolių patyrė dėl to, kad kai kuriais maršrutais negalėjo važiuoti troleibusai, reikėjo atstatinėti nutrauktus kontaktinius tinklus ir pan. Bendrovės nuostoliai – per 16 tūkst. litų. Bendrovė “Eismo juosta” remontavo šviesoforų įrangą už 20 tūkst. litų.

Bendrovės VST Kauno skyriaus viršininkas Saulius Alekna teigė, kad be elektros antradienį dar buvo keli abonentai.

Įvairiose Kauno kapinėse buvo nuversti 263 medžiai, apgadintos 186 kapavietės. Šakos jau ir medžiai jau baigiami tvarkyti, tačiau dar reikės kelmus ir šakas išvežti iš kapinių.

“Kauno gatvių apšvietimas” jau dabar skaičiuoja 153 tūkst. litų nuostolius. Atstatymui buvo panaudota 4000 metrai oro kabelio, 1500 metrai laidų, 75 šviestuvai ir 62 gelžbetoninės atramos, 14 metalinių, 62 lempos. Sugadinti 8 valdymo pultai, dingo 2 kilometrai laidų.

Miesto tvarkymo skyriaus skaičiavimu, miestui tvarkyti gali prireikti dar apie 450 tūkstančių litų. Kol kas nežinoma, kiek kainuos miškų teritorijų sutvarkymas. Preliminariai skaičiuojama, kad miškuose išversta, nulaužta apie 3000 kubinių metrų medienos. Dalį medienos iš miškų jau išsivežė gyventojai.

Savivaldybė patirtus nuostolius ketina kompensuoti patikslinus miesto biudžetą bei skyrus daugiau pinigų miesto tvarkymui.

Gyventojų patirta žala dėl vėtros metu sugadintų stogų, automobilių, paminklų kapinėse siekia apie 170 tūkst. litų.

Socialiai remtini gyventojai, nukentėję dėl škvalo, gali kreiptis dėl vienkartinės pašalpos per seniūnijas į Socialinės paramos skyrių.

Praėjusią savaitę Finansų ministerija informavo, kad nuo vėtros nukentėjusiems gyventojams parama bus skiriama ne piniginėmis išmokomis, bet iš dalies kompensuojant stichinės nelaimės padarinių šalinimo išlaidas per savivaldybes.

Skiriant lėšas Vyriausybė atsižvelgs į tai, ar nukentėjęs gyvenamasis būstas gyventojui yra vienintelis, į gyventojų socialinę padėtį, padarytos žalos mastą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...