2012 Kovo 15

Vyriausybė apsisprendė – Palangos Kurhauzas bus prikeltas iš pelenų

veidas.lt

„Esu tikras, kad Kurhauzas atgims kaip tas paukštis Feniksas iš pelenų, nes sutelktomis Palangos mero ir Savivaldybės bei Vyriausybės pastangomis pavyko pasiekti efektyvaus sprendimo.

Ištesėjome palangiškiams dar liepos mėnesį čia, Palangoje, išvažiuojamojo Vyriausybės pasitarimo metu duotą pažadą. Džiaugiuosi, kad mero Šarūno Vaitkaus iniciatyvumas ir gebėjimas efektyviai spręsti ilgus metus anksčiau strigusias problemas leidžia Palangai sparčiais žingsniais judėti pirmyn“, – sakė Vyriausybės vadovas Andrius Kubilius po posėdžio, kuriame Vyriausybė Kurhauzo atstatymo darbams paskyrė 700 tūkstančius litų.

Toks ne tik palangiškiams, bet ir visos šalies kultūros paveldo puoselėtojams svarbus sprendimas priimtas vakar. Sprendžiant šį klausimą pasitarime, kuriam pirmininkavo Ministro Pirmininko kancleris Deividas Matulionis, be kitų, dalyvavo ir kultūros viceministras Gediminas Rutkauskas, Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė, Ministro Pirmininko patarėjas Jonas Survila, Seimo narys Pranas Žeimys, Palangos meras Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto Tarybos narys Mindaugas Skritulskas.

Kurhauzo mūrinės dalies išorės atstatymo darbus pradėti planuojama jau šią vasarą. Šiam tikslui, be Vyriausybės skirtų 700 tūkst. litų, dar 300 tūkst. litų numatė Kultūros paveldo departamentas, 400 tūkst. litų skyrė Palangos miesto savivaldybė. Parengiamiesiems darbams – Kurhauzo mūrinės dalies restauracijos projektui – kurorto Savivaldybė taip pat atseikėjo 172 tūkst. litų.

Kurorto Savivaldybei priklausanti Kurhauzo dalis yra perduota Palangos kultūros centrui, tad po restauracijos pastatas bus pritaikytas kultūros reikmėms. Palangos meras Š. Vaitkus pabrėžė, jog Palanga turi daug meno kolektyvų, tarp jų – ir labai nusipelniusių, tačiau kurorte nėra kultūros namų, kur meno atstovai galėtų susirinkti repeticijoms. Restauravus Kurhauzą, jis taps atviras visuomenei – čia vyks ne tik kolektyvų repeticijos, bet ir kultūros renginiai, koncertai.

„Rugpjūtį sueis dešimt metų nuo dienos, kai buvo sudegintas Palangos simbolis, esantis kurorto centre. Gavus lėšų restauracijai, Kurhauzas bus prikeltas naujam gyvenimui, ir Palanga atsikratys ilgametės gėdos – kurorto simbolio degėsių. Ta proga visų palangiškių vardu noriu padėkoti Vyriausybės vadovui A. Kubiliui, jo kanceliarijos vadovui D. Matulioniui ir visai Vyriausybei už rastą išeitį sprendžiant šią jau dešimt metų neišspręstą problemą“, – sakė Š. Vaitkus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...