2011 Sausio 15

Lietuvos saugumas

VSD agentai susmovė

veidas.lt

Vilniaus apygardos teisme penktadienį atskleista, kad Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnai netoli Kauno esančiame Rokų poligone rodė parama Airijos karinei grupuotei “Real IRA” kaltinamam airiui Michaelui Campbellui (Maiklui Kembelui) įvairius ginklus.

Šie VSD ataskaitomis paremti duomenys buvo paviešinti skelbiant M.Campbello bylos medžiagą.

Viešame posėdyje teisėjas skaitė byloje esančius dokumentus, kuriuose buvo minima, kaip 2007 metų rugpjūčio pabaigoje M.Campbellas atvyko į Lietuvą, apsigyveno kaimo turizmo sodyboje ir susitikinėjo su nusikaltėliais apsimetusiais VSD pareigūnais.

Buvo pasakojama, kaip Lietuvos saugumo agentai gavę leidimą imituoti nusikalstamą veiklą kelias dienas bendravo su kaltinamuoju, rodė jam iš kariuomenės gautus ginklus ir gavo užmokestį – 5 tūkst. eurų.

Pasak dokumentus skaičiusio teisėjo, M.Campbellas Lietuvoje norėjo įsigyti plastikinių sprogmenų “Sentex”, automatų AK-47, snaiperių šautuvų SVD bei pistoletų TT.

M.Campbellas advokatė Ingrida Botyrienė atkreipė žurnalistų dėmesį, kad posėdžio metu viešinant medžiagą paaiškėjo, jog VSD, siekdama leidimo imtis operatyvinių veiksmų prieš airį, teismui pateikė netikslius M.Campbello duomenis – gimimo datą. Tikroji gimimo data paaiškėjo vėliau.

I.Botyrienė, be kita ko, pažymėjo, jog VSD kovos su terorizmu valdybos viršininko Arūno Paukštės bylai pateiktoje medžiagoje apie “Real IRA” remiamasi viešais, o ne žvalgybiniais šaltiniais.

Iki šiol uždaruose teismo posėdžiuose keletą mėnesių klausytasi vaizdo ir garso įrašų. Nagrinėjant bylą, rugsėjo pabaigoje baigtos liudytojų apklausos. Iš viso apklausta 11 asmenų, dauguma iš jų – įslaptinti agentai iš Lietuvos ir britų specialiųjų tarnybų.

I.Botyrienė sakė, kad teismui vykdant vieno iš slaptų liudytojų – Lietuvos pareigūno – apklausą, paaiškėjo, kad apklausos kambaryje jis yra ne vienas, kaip reikalauja įstatymai. Advokatės teigimu, tai yra pretekstas suabejoti parodymų patikimumu.

M.Campbellas buvo sulaikytas Vilniuje 2008 metų sausį. Šiuo metu Vilniuje suimtas Airijos pilietis kaltinamas kėsinimusi kontrabanda tiekti ginklus ir sprogmenis grupuotei “Real IRA”.

“Real IRA” yra sukarinta organizacija, kuri skelbia siekianti bendro airių nacionalistų ir respublikonų tikslo -Vieningos Airijos, t.y. Airijos Respublikos ir Jungtinei Karalystei priklausančios Šiaurės Airijos suvienijimo.

Pagal Airijos įstatymus, “Real IRA” pripažinta neteisėta organizacija, o Europos Taryba pripažino ją su teroro aktais susijusia organizacija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Antraščių Antraščių rašo:

    rašinėtojai, berods, taip pat ‘susmovė’.
    Moralas: klysti žmogiška…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...