2011 Vasario 07

Savivaldos rinkimai

VRK nepatenkino verslininko K.Pūko prašymo palikti jį kandidatų sąraše

veidas.lt

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pirmadienį nusprendė atmesti verslininko Kęstučio Pūko prašymą palikti jį kandidatu savivaldybių tarybų rinkimuose, nepaisant to, kad anketoje jis nenurodė teistumo.

K.Pūkas tokį prašymą pateikė argumentuodamas, kad sovietmečiu buvo nuteistas už veiką, kuri Nepriklausomybės laikais buvo dekriminalizuota – spekuliaciją.

Įstatymas įpareigoja kandidatus anketoje nurodyti, jei po Nepriklausomybės atkūrimo įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu buvo pripažintas kaltu, taip pat reikia prisipažinti dėl teistumo už sunkius ar labai sunkius nusikaltimus sovietmečiu.

Sovietmečiu už tuomet sunkiu nusikaltimu įvardytą spekuliaciją teistas K.Pūkas pirmadienį VRK posėdyje teigė skųsiantis jam nepalankų komisijos sprendimą.

“Nesijaučiu kaltas ir nesu teistas nepriklausomoje Lietuvoje. Negali būti kalbos apie tai, kad tai yra sunkus nusikaltimas, ir aš turiu nešti ant savo kupros kažkokį ženklą, kad esu padaręs nusikaltimą, kuris inkriminuotas buvo prieš 30 metų. Manau, kad čia pažeistos mano kaip žmogaus teisės, pažeistas orumas”, – anksčiau per spaudos konferenciją aiškino K.Pūkas.

Jis teigia, kad esą prieš išbraukydama kandidatus VRK turėtų aiškintis, kaip traktuoti sovietmečiu buvusius sunkius nusikaltimus. Anot kauniečio, pašalinimas iš kandidatų sąrašų leidžia susidoroti su nepriklausomais kandidatais.

“Reikalausime, kad teismas, Konstitucinis Teismas išaiškintų šio nusikaltimo esmę, ar tai yra sunkus nusikaltimas padarytas, ar nėra. Jei VRK sovietinių laikų įstatymai galioja, ar jie protingumo kriterijus vertinimus nusistato? Manyčiau, kad turėtų ne nepatogius sau kandidatus tokiais būdais eliminuoti, o išsiaiškinti, ir jei teismo tas klausimas neišspręstas teismo, turėtų kreiptis į teismą”, – dėstė verslininkas.

“Partijoms mes daromės nepatogūs ir partijos darosi nelaimingos, jei ateina savarankiški, apsisprendę žmonės. Partijų tikslas – kuo daugiau kandidatų eliminuoti, šiuo atveju K.Pūkas – vienas iš to aukų”, – teigė K.Pūko bendražygis Jonas Viesulas.

Sekmadienį VRK iš rinkimų kovos pašalino 230 kandidatų, kurie nuslėpė teistumą. Dėl to kai kuriose savivaldybėse žlunga ir partijų, ir kandidatų sąrašai.

Sekmadienį taip pat pateikta preliminari informacija, jog Lietuvoje iš viso bus išbraukta per dešimt kandidatų sąrašų, sprendimą dėl to planuojama priimti komisijos posėdyje pirmadienį.

Vasario 27 dieną iš viso bus renkami 1526 savivaldybių tarybų nariai. Tai yra 14 tarybos narių mažiau nei per praėjusius rinkimus 2007-aisiais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...