2011 Vasario 22

Savivaldos rinkimai

Dėl draudimo K.Pūkui dalyvauti savivaldos rinkimuose kreiptasi į Konstitucinį Teismą

veidas.lt

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nusprendė kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl į Kauno miesto tarybą koalicijoje “Kitokia Lietuva” norėjusio kandidatuoti verslininko Kęstučio Pūko.

Konstitucinio Teismo prašoma ištirti, ar Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas ta apimtimi, kuria kiekvienas kandidatas turi viešai paskelbti, kad jis įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu (sprendimu) bet kada buvo pripažintas kaltu dėl sunkaus arba labai sunkaus nusikaltimo, net jei tokia nusikalstama veika vėliau buvo dekriminalizuota, neprieštarauja Konstitucijai.

Į Konstitucinį Teismą kreiptis buvo prašęs ir pats K.Pūkas.

LVAT jis skundė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą pašalinti jį iš kandidatų sąrašų, nes jis nenurodė teistumo.

Pasak K.Pūko, sovietmečiu jis buvo nuteistas už veiką, kuri Nepriklausomybės laikais buvo dekriminalizuota – spekuliaciją.

LVAT nutartyje taip pat atkreipiamas dėmesys, kad, atsižvelgiant į lygiateisiškumo principą, įstatyminis reglamentavimas galimai neturėtų būti vienodas asmenims, teistiems už nusikalstamas veikas, kurios vėliau buvo dekriminalizuotos ir asmenims, nuteistiems už nusikalstamas veikas, kurios nedekriminalizuotos ir kurios pagal galiojančius įstatymus pripažįstamos pavojingomis, užtraukiančiomis baudžiamąją atsakomybę.

Iš viso iki vasario 22 dienos LVAT gavo 22 bylas, susijusias su vasario 27 dieną įvyksiančiais savivaldybių tarybų rinkimais. Visose jose skundžiami įvairūs VRK sprendimai.

Į teismą dažniausiai kreipiamasi dėl VRK sprendimų panaikinti kandidatų, kurie nenurodė, kad teismo įsiteisėjusiu nuosprendžiu buvo pripažinti kaltais dėl nusikalstamos veikos, registravimą, dėl įvairaus pobūdžio neatitikimų kandidatų anketose bei kitais su artėjančiais rinkimais susijusiais klausimais.

LVAT teigia šias bylas nagrinėjanti tvarka. Be to, šio teismo sprendimai yra galutiniai ir neskundžiami.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Adomas Adomas rašo:

    O kaip gi kitaip ir būti galėjo? Juk jis tikrai būtų praėjęs ir tapęs dantų skausmu žulikinėms lansbrazų partijoms.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...