2011 Gegužės 19

VPU pervadintas Lietuvos edukologijos universitetu

veidas.lt

BFL

Vilniaus pedagoginis universitetas (VPU) vadinsis Lietuvos edukologijos universitetu (LEU).

Ketvirtadienį Seimas priėmė nutarimą dėl VPU pervadinimo. Už tai balsavo 54 Seimo nariai, prieš buvo šeši, 18 susilaikė.

Seime jau anksčiau būta bandymų Vilniaus pedagoginį universitetą pervadinti Lietuvos edukaciniu universitetu, tačiau tokiems užmojams prieš porą metų nebuvo pritarta.

Pakeisti pavadinimą Seimo prašė pats VPU.

Lietuvos edukologijos universitetas yra seniausia ir tradicinė pedagogus rengianti Lietuvos aukštoji mokykla, įsteigta 1935 metais Lietuvos prezidento Antano Smetonos paskelbto Pedagoginių institutų įstatymo pagrindu.

Šiandieninė universiteto misija yra visuomenės edukacija, pagrįsta šiuolaikine ugdymo filosofija ir naujausiomis mokslo žiniomis, pedagogų mokslininkų ir taikomosios mokslinės veiklos specialistų rengimas Lietuvos ir pasaulio rinkai.

Dalis parlamentarų prieštaravo universiteto pervadinimui, tvirtindami, kad vardo pakeitimo savaime nieko neduos, be to, naujojo pavadinimo esą gali nesuprasti kaime gyvenantys žmonės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Daiva Daiva rašo:

    Kodel tie seimunai galvoja, kad kaimo zmones tokie juodi ir nieko neismano, nesupranta? Jie turbut patys to pavadinimo nesupranta, tai ir priestaravo pervadinimui.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...