2011 Liepos 05

Magistrantus rotuodamas Klaipėdos universitetas pažeidžia įstatymą

veidas.lt

"Veido" archyvas
Klaipėdos universitetas į valstybės finansuojamas studijas įstojusiems antros pakopos studentams neužtikrina teisės studijuoti nemokamai visą studijų laikotarpį ir taip pat pažeidžia Mokslo ir studijų įstatymą, teigia Lietuvos studentų sąjunga (LSS).

“Universitetas kas semestrą šiems studentams organizuoja konkursą nemokamoms studijų vietoms užimti. Lietuvos studentų sąjunga tokius aukštosios mokyklos veiksmus vertina kaip studentų teisės į nemokamą mokslą pažeidimą ir prašo valstybės institucijų pagalbos”, – teigiama antradienį išplatintame studentų atstovų pranešime.

LSS teigia ketinanti kreiptis į Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetą bei švietimo ir mokslo ministrą Gintarą Steponavičių, kad būtų pripažinta, jos studentų teisė į nemokamą mokslą buvo pažeista, ir jiems būtų atlyginta žala.

Studentų atstovai pabrėžia, kad šiuo metu magistrantams įstatymu užtikrinta teisė studijuoti nemokamai visą studijų laiką. Tam nustatytos dvi sąlygos – įstoti į valstybės finansuojamą vietą ir studijuoti taip, kad nebūtum šalinamas. Mokslo ir studijų įstatyme, kitaip nei iki tol galiojusiame Aukštojo mokslo įstatyme, teisė spręsti dėl valstybės finansavimo perskirstymo antros pakopos studijų eigoje aukštosioms mokykloms nesuteikta.

Pasak LSS, galimybė kas semestrą keisti vietomis mokančius ir nemokančius už mokslą antros pakopos studentus Klaipėdos universitete įtvirtinta 2009 metų rugsėjį, kai šiuo klausimu universiteto Senatas priėmė specialų nutarimą.

“Universiteto Senato sprendimas priimtas pažeidžiant įgaliojimų ribas, nes tuo pačiu klausimu įstatymu jau buvo išreikšta valstybės valia”, – pažymima pranešime.

Studentų atstovai primena, kai panašus atvejis anksčiau užfiksuotas Lietuvos edukologijos universitete (buvusiame Vilniaus pedagoginiame universitete). Tačiau bendraujant su šios aukštosios mokyklos administracija esą pasiektas susitarimas, jog studentams, kurie nukentėjo nuo universiteto vykdomos finansavimo perskirstymo tvarkos, bus kompensuoti patirti nuostoliai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...