2010 Spalio 04

Jubiliejus

Vokietijos suvienijimo 20-metis

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Vokietijos kolegą Christianą Wulffą (Kristianą Vulfą) šios šalies Nacionalinės šventės – Vienybės dienos proga.

Pasak šalies vadovės, tai buvo nepamirštama akimirka, suteikusi vilties ne tik Vokietijos žmonėms, bet ir Lietuvai, kuri 1990 metų kovo 11 dieną paskelbė atkurianti neteisėtai iš atimtą nepriklausomybę.

“Lygiai prieš dvidešimt metų spalio 3 dienos naktį Vokietija ir visa Europa su džiugesiu sutiko žinią, kad po dešimtmečius trukusio skausmingo padalijimo geležinė uždanga griuvo, o jūsų šalis ir tauta susivienijo”, – Prezidentūros pranešime cituojama D.Grybauskaitė.

Ji pažymėjo, kad šiandien Lietuva ir Vokietija vis aktyviau dirba plėtodamos abipusiai naudingą bendradarbiavimą, kurdamos stiprią, vieningą ir konkurencingą Europos Sąjungą bei spręsdamos aktualius energetinio saugumo klausimus.

“Esu tikra, kad tęsime šiuos darbus, o mūsų nuoširdžiai plėtojama vieningos Europos vizija bus galutinai įgyvendinta”, – rašoma prezidentės sveikinimo laiške.

Spalio 3 dieną Vokietijoje minima diena, kuomet neliko komunistinės Vokietijos demokratinės respublikos, o jos teritorija tapo Vokietijos federacinės respublikos dalimi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...