2010 Gegužės 25

Euras

Vokietija kritikuojama dėl nepakankamos paramos eurui

veidas.lt

Europos Komisijos vadovas Jose Manuelis Barroso (Žozė Manuelis Barozu) antradienį kritikavo Vokietijos vyriausybę dėl nepakankamų pastangų remiant krizės žlugdomą eurą.

“Pastaraisiais metais tik nedaugelis Vokietijos politikų paaiškino visuomenei, kiek svarbus Vokietijai yra euras”, – sakė J.M.Barroso laikraščiui “Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

“Vokietija daug prisidėjo prie euro sukūrimo. Manau, jog daugiau Vokietijos politikų galėtų apie tai kalbėti”, – sakė jis.

Dauguma vokiečių pasisako prieš 110 mlrd. eurų finansinę pagalbą Graikijai bei 750 mlrd. eurų paramą kitoms sunkumų slegiamoms euro zonos šalims.

Kanclerė Angela Merkel taip pat sulaukė kritikos dėl to, kad ilgai delsė priimti sprendimą dėl pagalbos Atėnams ir tokiu būdu tik paaštrino krizę.

“Mūsų sprendimo priėmimo procesas užsitęsė per ilgai. Finansų rinkos matė per daug prieštaraujančių ženklų”, – pareiškė J.M.Barroso.

Kalbėdamas apie Vokietijos siekį pakeisti Europos Sąjungos Stabilumo ir augimo paktą, jis sakė, jog Komisija “neteiks jokių pasiūlymų dėl pakto pakeitimų”.

“Būtų naivu manyti, kad mes galime pakeisti paktą tik tose srityse, kurios svarbios Vokietijai. Žinoma, vėliau Didžioji Britanija ir kitos šalys taip pat pareikštų savo pageidavimus”, – pareiškė Komisijos vadovas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...