2010 Rugsėjo 30

Užsienis

Vokietija baigia grąžinti Pirmojo pasaulinio karo skolas

veidas.lt

Vokietija šį savaitgalį švęs ne tik dvidešimtąjį susijungimo jubiliejų – šalis taip pat baigia grąžinti paskutines Pirmojo pasaulinio karo skolas – praėjus 92 metams po 1914-1918 metų konflikto.

Pasibaigus karui, sąjungininkai, visų pirma Prancūzija, pareikalavo iš Vokietijos “reparacijų” – iš dalies tam, kad šalis ilgiau išliktų silpna. Tačiau, pasak istorikų, galutinis poveikis buvo visiškai priešingas ir atliko svarbų vaidmenį Adolfui Hitleriui einant į valdžią.

Šį sekmadienį Vokietija padengs paskutines paskolų, kurios buvo paimtis reparacijoms mokėti, palūkanas.

Pasibaigus Pirmajam pasauliniam karui, sąjungininkai pareikalavo, kad Vokietija prisiimtų atsakomybę ir išmokėtų milžiniškas kompensacijas. Po ilgų ginčų sąjungininkai, kurie, pasibaigus karui, buvo įsiskolinę ir vieni kitiems, pateikė Vokietijai 269 mlrd. aukso markių sąskaitą.

Šios Vokietijos skolos buvo perparduotos tiek daug kartų, kad niekas iš esmės nežino, kam tiksliai Vokietija yra skolinga.

Tačiau tie kreditoriai sekmadienio vidurnaktį gaus paskutinę išmoką, kuri sudaro apie 70 mln. eurų, ir šis Vokietijos XX-ojo amžiaus istorijos skyrius bus užverstas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Aurimas Aurimas rašo:

    O kaip dėl Antrojo Pasaulinio? Jau nurašytos skolos?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...