- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Vokietija baigia grąžinti Pirmojo pasaulinio karo skolas

Autorius: veidas.lt | 2010 09 30 @ 15:10 | Aktualijos | 1 Comment

Vokietija šį savaitgalį švęs ne tik dvidešimtąjį susijungimo jubiliejų – šalis taip pat baigia grąžinti paskutines Pirmojo pasaulinio karo skolas – praėjus 92 metams po 1914-1918 metų konflikto.

Pasibaigus karui, sąjungininkai, visų pirma Prancūzija, pareikalavo iš Vokietijos “reparacijų” – iš dalies tam, kad šalis ilgiau išliktų silpna. Tačiau, pasak istorikų, galutinis poveikis buvo visiškai priešingas ir atliko svarbų vaidmenį Adolfui Hitleriui einant į valdžią.

Šį sekmadienį Vokietija padengs paskutines paskolų, kurios buvo paimtis reparacijoms mokėti, palūkanas.

Pasibaigus Pirmajam pasauliniam karui, sąjungininkai pareikalavo, kad Vokietija prisiimtų atsakomybę ir išmokėtų milžiniškas kompensacijas. Po ilgų ginčų sąjungininkai, kurie, pasibaigus karui, buvo įsiskolinę ir vieni kitiems, pateikė Vokietijai 269 mlrd. aukso markių sąskaitą.

Šios Vokietijos skolos buvo perparduotos tiek daug kartų, kad niekas iš esmės nežino, kam tiksliai Vokietija yra skolinga.

Tačiau tie kreditoriai sekmadienio vidurnaktį gaus paskutinę išmoką, kuri sudaro apie 70 mln. eurų, ir šis Vokietijos XX-ojo amžiaus istorijos skyrius bus užverstas.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/vokietija-baigia-grazinti-pirmojo-pasaulinio-karo-skolas

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.