2012 Birželio 04

Vokiečių profesorius laukus siūlo paversti saulės jėgainėmis

veidas.lt

Į atsinaujinančių energijos išteklių konferenciją Vilniuje atvykęs Hamburgo taikomųjų mokslų aukštosios mokyklos dėstytojas, profesorius Wolfgangas More’as teigė, kad skrisdamas į lėktuvu pastebėjo, kad Lietuvoje daugybė neišnaudotų teritorijų, kurios galėtų pasitarnauti saulės energetikoje.

„Dar prieš kelis metus buvo labai sunku įkalbinti žmones įsirengti saulės elementus, dabar saulės energetikos naudos ir pliusų nebereikia vardinti“, – kalbėjo profesorius. W. More skatino į atsinaujinančių energijos išteklių energetiką įtraukti kuo daugiau specialybių profesionalų. „Ar turite Lietuvoje architektų, kurie projektuotų saulės energijos jėgaines?“ – rodydamas į saulės jėgainių-skėčių nuotraukas iš Hamburgo miesto.
Šiaurės Lietuvoje – Saulės energijos daugiau

„Mums, Europos gyventojams, nebūtina saulės energiją importuoti iš Sacharos. Apsieikime be energijos importavimo“, – ragino mokslininkas. Kalbėdamas apie saulės energetikos galimybes Lietuvoje, profesorius paminėjo, kad šalyje ilgesnės žiemos nei Vokietijoje: „Tačiau vasarą turite ilgesnes dienas, todėl per jas turėtumėte sukaupti daugiau energijos“.

Mokslininko duomenimis, iš vieno kvadratinio metro Lietuvoje būtų galima išgauti 750-900 kWh per metus. W. More’as taip pat pastebėjo, kad Lietuvos šiaurėje saulės energijos vidutiniškai turėtų būti išgaunama daugiau nei pietuose, tačiau ne dėl saulės spindulių, o dėl oro užterštumo: „Ten, kur oras labiau užterštas, saulės spinduliai turi daugiau „dirbti“ kad prasiskverbtų iki saulės modulių“.

Jau 1990 metais pirmąsias saulės baterijas susimontavęs vokietis sako, kad Europoje visgi turėtų apsimokėti užsiimti saulės energetika.

Profesorius kritikavo Vokietijos valdžią ir teigė, kad reikėtų nustoti agituoti, kad saulės energetika yra brangesnė. Kol kas už saulės jėgainėmis išgaunamą elektrą vokiečiai moka 3 euro centais brangiau.

Nors kol kas įsirengti saulės elementus ir naudotis iš saulės išgaunama energija brangoka, bet svečias iš Vokietijos spėjo, kad saulės energetika taps vis pigesnė ir prieinamesnė daugiau gyventojų.

W. More’as pastebėjo, kad besiplėtojanti saulės energetika nerimą kelia įprastinių jėgainių atstovams. „Jie mato didžiulį konkurentą. Jiems gaminti elektrą pietų metu yra brangiau, tačiau saulės jėgainės tuo metu gali pagaminti pigesnę energiją“, – teigė mokslininkas.

technologijos.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...