2011 Sausio 17

Šešėlinė ekonomika

VMI vadovas nebijo prarasti postą, jei kova su šešėline ekonomika nepavyktų

veidas.lt

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovas Modestas Kaseliauskas tikina nebijantis, kad, Vyriausybei nepavykus įgyvendinti ambicingo plano iš “šešėlio” ištraukti milijardą litų, pirmiausia lėks jo galva.

Jis interviu “Lietuvos žinioms” neprognozavo, kokių priemonių imsis įgyvendinant Vyriausybės planą iš šešėlio ištraukti apie 1 mlrd. litų.

“Nė viena institucija dirbdama atskirai tokių rezultatų nepasieks. Tiek finansų ministrė, tiek kiti Vyriausybės nariai pabrėžė, kad tikslą galima pasiekti tik derinant institucijų, atsakingų už finansinės drausmės priežiūrą, pajėgas ir keičiant įvairius teisės aktus. Mes su partneriais įgyvendiname bendras priemones”, – teigė M.Kaseliauskas.

Jis teigė, jog VMI niekada nesikratė ir nesikrato atsakomybės.

Mokesčių inspekcijos duomenimis, 2008-aisiais nustatyta 264 mln. litų, 2009 metais – 478 mln. litų, o per 2010 metų 9 mėnesius – 271 mln. litų nesumokėtų mokesčių.

“Šešėlinės ekonomikos lygis šiandien, nesuklysiu sakydamas, viršija 20 proc. bendrojo vidaus produkto. Bet šis skaičius nėra kuo nors išskirtinis, jei lyginsime su kitomis Europos Sąjungos ar pasaulio valstybėmis. Be to, reikėtų įvertinti ir vykdomų tyrimų metodikas, ir pačią “šešėlio” sąvoką, kuri neretai suvokiama labai skirtingai”, – teigė M.Kaseliauskas.

Anot VMI vadovo, verslininkų prognozėmis: atlikto tyrimo duomenimis, šešėlinė ekonomika, verslininkų nuomone, kitais metais mažės 2,4 procento.

“Mes taip pat prognozuojame, kad legaliai veikiančiame versle šešėlinės ekonomikos dydis mažės, o kontrabandą mažins sutelkti institucijų veiksmai”, – tvirtino M.Kaseliauskas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...