2010 Lapkričio 20

Vilma Vildžiūnaitė

Verslo liudijimų statybų veiklai išduodama mažiau

veidas.lt

Per pastaruosius trejus metus Lietuvoje 3,5 karto sumažėjo išduodamų verslo liudijimų statybų ir statinių remonto veiklai. Tokios veiklos verslo liudijimus dabar visoje šalyje turi mažiau nei 7 tūkst. gyventojų, nors 2007–2008 m. jų buvo išduodama per 25 tūkst.

Apskritai veikla, kuriai išduodami verslo liudijimai, sunkmečiu buvo apmirusi, ir tik nuo antrojo šių metų ketvirčio juntamas pagyvėjimas. Dabar daugiausiai verslo liudijimų išduodama įvairiai prekybos veiklai (apie 25 tūkst.), taip pat kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir soliariumų veiklai bei patalpų nuomai.

Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotojos Vilmos Vildžiūnaitės komentaras

Pokyčius visų pirma lemia ekonominė padėtis. Jai pablogėjus natūrali žmonių reakcija yra atidėti išlaidų reikalaujančią veiklą ateičiai, juo labiau kad prisidėjo ir mokesčių už verslo liudijimus naštos padidėjimas.

Dėl to savivaldybės jau 2009 m. pradėjo mažinti fiksuoto pajamų mokesčio dydį. Vyriausybė 2010 m. gegužės mėn. leido ne prekybos verslo liudijimus įsigyti nebe mėnesiui, o trumpesniam laikui, o nuo 2011-ųjų pagal šiuo metu galiojančius Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus minimalus mokestis už verslo liudijimą galės būti sumažintas iki 12 kartų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...