2011 Balandžio 05

Finansai

VMI delsia grąžinti permokas, reikalauja anksčiau susimokėti pelno mokestį

veidas.lt

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) delsiama grąžinti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) ir kitų mokesčių permokas, pusmečiu anksčiau prašo sumokėti pelno mokestį.

“Verslo žinios” rašo, kad tokiais metodais inspekcija traukė iš kampo Vyriausybę, kuri pati save savanoriškai jame užspeitė, įstatyme įrašiusi kone konkrečią pirmojo ketvirčio mokestinių biudžeto pajamų sumą.

“Kadangi niekas nėra suinteresuotas biudžetą tikslinti tada, kai šaukštai jau po pietų – pajamos nesurenkamos, o finansiniai įsipareigojimai prisiimti, t. y. lieka pjaustyti tai, kas jau yra skola, -17 procentų pajamų prieaugio kriterijus taikomas nuo pat metų pradžios. Todėl sprendimas tikrai apgalvotas, nes toks ir yra jo tikslas”, – teigė finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

Išankstinius pirmojo ketvirčio valstybės biudžeto surinkimo duomenis Finansų ministerija žada pateikti šios savaitės pabaigoje.

Tam, kad įstatyme įrašytas įsipareigojimas būtų įvykdytas, kovo mėnesį reikėjo surinkti beveik 90 mln. litų daugiau nei vidutiniškai sausio ir vasario mėnesiais, kartu reikia likviduoti 53 mln. litų nepriteklių, susidariusį pirmaisiais mėnesiais, o iš viso surinkti 3,642 mlrd. litų vien tik iš mokesčių pajamų dalies.

Anot dienraščio, teritorinės mokesčių inspekcijos gavo nurodymus iš centro stabdyti gyventojų pajamų, pelno, PVM, akcizų ir kitų 6 mokesčių permokų grąžinimą. Šios lėšos buvo sustabdytos ir “žaliems” mokėtojams – tiems, kuriems dėl jų aukšto patikimumo lygio permokos buvo grąžinamos be trukdžių.

“Preliminarūs duomenys apie pelno mokestį I ketvirtį nerodo jokių įtampos židinių, kad vėliau nebus įvykdytas metų planas – priešingai, išankstiniais duomenimis, šių metų pirmąjį ketvirtį šio mokesčio grąžinimas buvo net didesnis nei 2010 metų tą patį laikotarpį”, – teigė finansų ministrė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...