2010 Spalio 18

Andrius Kubilius

“Visuomio” nebus, bet tikslas išlieka

veidas.lt

Premjeras Andrius Kubilius pirmadienį pareiškė, kad atsisakoma holdingo bendrovės “Visuomis” idėjos, tačiau tikslas efektyvinti valstybės valdomą turtą išlieka.

Pasak premjero, atnaujintoje strategijoje yra numatyta, kad valstybės turto valdymą turėtų prižiūrėti Finansų ministerijos parinkta įstaiga.

“Kalbama apie strategiją, kur “Visuomio” nėra, bet tikslai lieka tie patys. Mes dar kartą peržiūrėjome kitų šalių, sėkmingai besitvarkančių su valstybės turto valdymu, patirtį. Matome labai aiškiai, kad yra kelios šalys, kuriose tokio turto valdymas yra atiduodamas vadinamam holdingui, bet didžiojoje dalyje šalių yra elgiamasi kitaip”, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė A.Kubilius.

Anot jo, valstybės turto valdymo politiką turėtų įgyvendinti Finansų ministerija, pasirinkdama tinkamiausią būdą – ar tai būtų jos padalinys, ar jos veikianti kokia nors tarnyba.

“Kaip pavyzdį galima paminėti sėkmingai veikiančią Centrinę projektų valdymo agentūrą”, – teigė A.Kubilius.

Ūkio ministras Dainius Kreivys sakė, kad idėja kurti “Visuomį” atsisakyta dėl visuomenės lyderių nuomonės ir dėl patirties su kitomis valstybės holdingo kompanijomis.

D.Kreivys negalėjo tiksliai pasakyti, kas galėtų perimti valstybės turto valdymą, esą dėl to dar bus diskutuojama.

“Gali būti ir departamentas ministerijoje, gali būti kokia agentūra. Tai yra ilgalaikis klausimas, į kurį atsakysime kalbėdami kartu su Seimo nariais, ministrais ir Prezidentūros atstovais” , – kalbėjo ministras.

Anot spaudos, viso valstybės turto valdymas gali būti patikėtas Turto bankui, kurį numatoma sujungti su Turto fondu.

Ūkio ir Finansų ministerijos per dvi savaites turi parengti veiksmų ir priemonių planą, kaip ši strategija bus įgyvendinama.

Apie 300 valstybės įmonių turi maždaug 18 mlrd. litų vertės komercinio turto, tačiau už 2009 metus į valstybės biudžetą gauta tik apie 44,8 mln. litų dividendų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...