2010 Liepos 08

Andrius Kubilius

Visuomeninių organizacijų priežiūrą sunku užtikrinti

veidas.lt

Seimo sprendimą neleisti vietos valdžios rinkimuose dalyvauti visuomeninėms organizacijoms premjeras Andrius Kubilius aiškina sunkumais užtikrinti jų priežiūrą.

Pasak ministro pirmininko, priėmus kitokį sprendimą, visuomeninės organizacijos rinkimuose galėtų dalyvauti turėdamos mažesnę institucijų priežiūrą ir kontrolę dėl rinkimų kampanijos organizavimo ir finansavimo nei politinės partijos.

“Visuomeninės organizacijos turi žymiai daugiau laisvės, bet mažiau valstybės priežiūros ir kontrolės” – interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė premjeras.

Seimas birželio pabaigoje įteisino galimybę savivaldos rinkimuose kandidatus kelti ne tik partijoms, bet ir atskiriems kandidatams, tačiau atsisakė siūlymo leisti rinkimuose kelti visuomeninių organizacijų sąrašus.

Įstatymą Seimas keitė įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, kuriuo ligšiolinis teisinis reguliavimas, savivaldos rinkimuose leidęs kelti tik partijų sąrašus, pripažintas prieštaraujantis Konstitucijai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...