2010 Rugpjūčio 23

Susisiekimas

Visuomeninis transportas vaikams nenuolaidžiauja

veidas.lt

Ko gero, visų mažamečių vaikų tėvai, kurie naudojasi visuomeniniu transportu, nustemba, kai jų atžaloms sukanka 10 metų. Tada tėvai sužino, kad nuo šio amžiaus jų mažieji netenka dalies tarpmiestinio transporto bilietų lengvatų. Keista tvarka, pagalvoja ne vienas, – negi vaikas nuo šio amžiaus pradeda užsidirbti pats ar staiga jis užima daugiau vietos nei iki pirmojo jubiliejaus?

Autobusų bendrovės “Kautra” generalinis direktorius Linas Skardžiukas paaiškino, kad nuolaidų sistemą nustato ne pačios bendrovės, o Transporto lengvatų įstatymas. Pagal jį vaikai iki 7 metų visomis transporto priemonėmis keliauja nemokamai, o iki 10 metų jiems taikoma 50 proc. bilieto nuolaida. Atšventus šį gimtadienį, už kelionę tarp miestų autobusais jau tenka mokėti visą kainą, o kelionėms traukiniu iki 27 metų taikoma 30 proc. nuolaida.

Susisiekimo ministerijos Kelių transporto skyriaus specialistas Petras Mikalonis teigia, kad nuolaidų vaikams sistema visų pirma siejama su galimybėmis pasiekti mokymo įstaigas. Todėl miestų transporte mokiniai ir studentai moka tik pusę kainos, o štai tarpmiestinio transporto lengvatos taikomos tik studentams. “Juk jie turi grįžti pas tėvus lašinių ir agurkų”, – linksmai užbaigia tarnautojas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...