2011 Lapkričio 04

Kęstutis Škiudas

Viskas priklausys nuo sugebėjimų

veidas.lt

Aktualusis interviu
Į “Veido” klausimus atsako ministro pirmininko patarėjas energetikos klausimais Kęstutis Škiudas

VEIDAS: Jūsų žiniomis, kiek pasistūmėjo Lietuvos derybos su „Hitachi“ ir partneriais iš Lenkijos, Latvijos bei Estijos?
K.Š.: Derybos labai pasistūmėjusios į priekį, visi dalyviai mano, kad anksčiau užsibrėžtas grafikas – iki Naujųjų metų baigti derybas ir pasirašyti Koncesijos sutartį tarp Energetikos ministerijos ir „Hitachi-GE Nuclear Energy“ bei Akcininkų sutartį tarp visų penkių Visagino atominės elektrinės projekto dalyvių – bus išlaikytas. Bent jau šiuo metu nė vienas iš derybų dalyvių ar regioninių partnerių neprašo papildomo laiko.
Nors tiesiogiai derybose dalyvauja tik dvi pusės – Energetikos ministerijos sudaryta derybų grupė ir „Hitachi“, šiuo metu priėjus prie pačių svarbiausių,  finansinių klausimų derinimo, prasidėjo regioninių partnerių – Lenkijos, Latvijos ir Estijos energetikos įmonių supažindinimas su kai kuriais svarstomais klausimais. Jie savo ruožtu pateikia savo mintis dėl galimo investicijų dydžio ar elektros energijos kainų. Tačiau kol kas dar nieko iki galo nesutarta.
VEIDAS: Ar derybose aptariama, kokių šalių verslo įmonės dalyvaus statant VAE? Ar nebus taip, kad lenkai, kurių statybininkai iš „Erbud“, „Polbau“ ir „Elektrobudowa“ bendrovių turi darbo statant atomines elektrines Prancūzijoje ir Suomijoje patirties, perims visus kontraktus, o Lietuvos statybininkams nieko neliks?
K.Š.: Be abejonės, dėl elektrinės statybos bus skelbiami tarptautiniai konkursai ir kai kurių jų sąlygose būtinai bus įrašyta turėti darbo atominės pramonės objektuose patirties. Tačiau nemanau, kad tokie reikalavimai būtų keliami betono liejimo darbams. Viskas priklausys tik nuo Lietuvos verslo sugebėjimų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...