2014 Spalio 02

Violetą Stojalnikovą chemija sudomino ne iš karto

veidas.lt

Tęsiant projektą „Jaunieji genijai, arba elitas, kuriuo didžiuojamės“, džiugu pristatyti daugelio chemijos ir fizikos olimpiadų aukso bei sidabro medalių laimėtoją Violetą Stojalnikovą. Mergina jau kraunasi lagaminus ir ruošiasi tobulėti Kembridžo universitete.

Violetos mama pasakoja, kad dukra nuo mažens buvo labai smalsi. Kai nuo dvejų metų pradėjo lankyti lopšelį, darželio auklėtojai ir vedėja buvo nustebinti jos gabumų: mergaitė išsiskyrė labai gera atmintimi, kūrybiškumu, atkaklia kova už teisybę.

Mama džiaugiasi, kad dukra sėkmingai skina medalius ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniuose konkursuose. Jos nuomone, svarbiausią įtaką jaunuoliui daro šeimos prioritetai. „Mūsų šeimoje prioritetas yra mokslas, o po to visa kita. Žmogus vertinamas pagal išsilavinimą, o ne pagal materialinę padėtį. Kad Violeta tiek pasiekė, – nemenkas mokyklos ir mokytojų nuopelnas, ypač pirmosios mokytojos ir licėjaus pedagogų“, – pripažįsta merginos mama.

Įkvėpė mokytoja

Šiais metais Violeta sėkmingai baigė mokslus Vilniaus licėjuje. Ji pripažįsta, kad geriausiai jai sekėsi chemija, todėl yra pasiryžusi tobulėti užsienio universitete. Jaunoji studentė pasakoja, kad nuo pradinių klasių ją traukė būtent tikslieji mokslai – matematika, pasaulio pažinimas. Šios sritys paaiškina gamtos reiškinių priežastis ir siūlo stebėjimais bei logika pagrįstų argumentų apie fizinį pasaulį.

Pirmą kartą fizikos olimpiadoje Violeta dalyvavo mokydamasi aštuntoje klasėje. Laimėjo antrą vietą, buvo džiugu, tačiau tada ji dar nesuprato olimpiadų reikšmės ir vertės, nes aštuntoje klasėje respublikinės fizikos olimpiados nėra, viskas baigiasi miesto turu. Galbūt todėl į olimpiadą ji žiūrėjo tik kaip į nedidelį konkursą.

Rengtis olimpiadoms Violetai labai padėjo fizikos mokytoja Asta Bernatavičienė, kuri per pamokas ir sudomino šiuo mokslu. „Jos būreliuose spręsdavome įvairius uždavinius, jei kažkas nepavykdavo, mokytoja kantriai kiekvienam paaiškindavo. Toks kruopštus mokytojos darbas skatino dar labiau stengtis. Rimtesnėse Lietuvos masto olimpiadose pirmą kartą dalyvavau pradėjusi mokytis Vilniaus licėjuje. Čia įspūdį padarė būrelių gausa. Negalėdama išsirinkti ir norėdama viską išbandyti, lankiau fizikos, chemijos, matematikos būrelius. Juose gautos žinios padėjo patekti į keturių dalykų – chemijos, biologijos, fizikos ir matematikos miesto olimpiadas“, – pasakoja Violeta.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-37-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. m m rašo:

    kokia grazi mergaite:)


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...