2011 Rugpjūčio 10

Violeta Klyvienė: Latvijos ekonomika auga, tačiau vartojimas atsigauna lėčiau nei Lietuvoje

veidas.lt

LEPA
Mažmeninė prekyba atsigauna vangiai dėl didelės infliacijos ir nedarbo, tad svarbiu augimo veiksniu išlieka eksportas. Detali statistika nėra paskelbta, bet greičiausiai matysime toliau augančias investicijas. Taip pat svari ekonomikos atsigavimo priežastis – teigiamos bazės efektas. Antroji šių metų pusė greičiausiai bus mažiau teigiama ir ekonomikos atsigavimas sulėtės. Danske bankas ir toliau prognozuoja, kad Latvijos ekonomika šiais metais augs apie 3,3 proc.

Lėtesnį nei Lietuvoje vartojimo atsigavimą greičiausiai lėmė fiskalinės konsolidacijos įtaka. Tačiau tai yra būtina siekiant sugrąžinti investuotojų pasitikėjimą šia ekonomika. Tai gali paskatinti spartesnį investicijų augimą vidutiniu laikotarpiu. Estijos pavyzdys aiškiai rodo, kad tvari valstybės finansų būklė yra svarbiausias veiksnys užtikrinant stabilią makroekonominę padėtį. Šiandien jau antroji reitingų agentūra (S&P) pakėlė Estijos reitingą teigdama, kad Estijos ekonomika yra pajėgi išlaikyti aukštus augimo tempus ir stabilius valstybės finansus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...