2011 Gegužės 15

Vilniuje vyks japoniškų menų festivalis

veidas.lt

BFL

Birželio 9-12 dienomis į “Litexpo” parodų rūmus Vilniuje atkeliaus Tekančios Saulės šalies menai. Čia vyksiančiame II Japonijos kultūros festivalyje bei VI Tarptautinėje bonsų ir suiseki parodoje bus pademonstruota net 20 Japonijos meno šakų, kurias pristatys žinomi šios šalies menininkai.

Festivalyje viešės garsūs bonsų meistrai iš 20 pasaulio šalių. Festivalis skirtas Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių atkūrimo dvidešimtmečiui.

Pagrindinės parodos temos: bonsai, suiseki, kimono, kaligrafija, sumi-e, japoniškų sodų, kraštovaizdžio architektūra, interjero dizainas, tapyba ant kriauklių, Noh (teatro kaukės), haiku poezija, arbatos gėrimo ceremonija, japoniška keramika bei tapyba, Nishikigoi žuvys, ikebana, Japonijos džiazas, tradicinė japonų muzika, sušių gaminimo paslaptys, kovos menai.

Ypač didelis dėmesys parodoje skiriamas vaikams ir moksleiviams, kurie turės galimybę pažinti Tekančios Saulės šalį iš arčiau. Numatomi įvairūs atrakcionai, žaidimai, konkursai. Vienas pagrindinių konkursų – piešimo konkursas “Japonijos ir Lietuvos draugystės santykiams – 20 metų”. Konkurso nugalėtojų piešiniai bus įvertinti specialiais prizais, o vėliau perduoti Japonijos ambasadai Lietuvoje.

Kvietimą dalyvauti renginyje jau priėmė Japonijos, Korėjos, Meksikos, Brazilijos, Pietų Afrikos, Slovakijos, Čekijos, Slovėnijos, Latvijos, Lenkijos, Italijos, Vokietijos, Šveicarijos, Belgijos, Anglijos, Vengrijos, Suomijos, Gruzijos, Rusijos, Lietuvos menininkai.

“Mūsų tikslas – parodos lankytojui pademonstruoti ne tik unikalius eksponatus, bet ir suteikti galimybę betarpiškai pabendrauti su žinomais meistrais, pasimokyti iš jų ir pamatyti, kaip gimsta vienas ar kitas meno kūrinys. Labai svarbu, kad kiekvienas žmogus, norėdamas užsiimti konkrečia meno šaka, žinotų, koks jo laukia sunkus kelias, kad pasiektų tobulybę”,- sako parodos idėjos autorius bei organizatorius Bonsai studijos įkūrėjas alytiškis Kęstutis Ptakauskas.

Keturias dienas truksiančio festivalio metu vyks ne tik parodos, bet ir įvairių meno šakų demonstracijos bei praktiniai užsiėmimai, įvairūs mokymai ir paskaitos. Taip pat iš Japonijos atvyksta tradicinės muzikos ansamblis su vienu žymiausių japoniškos fleitos solistų Seizan Sakata ir garsi džiazo pianistė bei solistė Keiko Borjeson.

Renginio globėjas – Prezidentas Valdas Adamkus, reginio mecenatė – Vilniaus miesto savivaldybė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...