2011 Rugpjūčio 29

Vilniuje viešojo transporto stotelėse įrengti lietimui jautrūs ekranai

veidas.lt

Vilnius tapo pirmuoju miestu Europoje, kuriame viešojo transporto stotelėse įdiegti žemėlapiai su lietimui jautriais ekranais. Interaktyviuosiuose žemėlapiuose lietuvių, anglų, vokiečių, rusų ir lenkų kalbomis pateikiama informacija apie autobusų ir troleibusų maršrutus bei tvarkaraščius.

„Tokie ekranai šių metų gegužę buvo pristatyti Prancūzijoje, tačiau praktikoje jų dar niekas nebuvo įdiegęs. Vilnius tapo pirmuoju miestu visoje Europoje, kur veikia inovacinė žemėlapių sistema. Pirmieji lietimui jautrių ekranų žemėlapiai šiandien pradėjo veikti Dailės akademijos ir Žaliojo tilto stotelėse“, – sako vienas iš projekto iniciatorių, Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Moderni 42 colių ekranų konstrukcija yra atspari žemoms temperatūros, o tai užtikrina nenutrūkstamą ekranų funkcionavimą esant net šalčiausiai žiemai. Sistemoje įdiegta optimalaus maršruto paieškos funkcija leis pasirinkti trumpiausią arba greičiausią ieškomos kelionės maršrutą. Interaktyvūs žemėlapiai yra patogesni už popierinius variantus, nes ekranuose esančią informaciją galima bus nuolat atnaujinti.

Pasak vienos iš projekto iniciatorės ir įgyvendintojos, lauko reklamos bendrovės „JCDecaux Lietuva“ generalinės direktorės Žanetos Fomovos, kol kas viešojo transporto stotelėse buvo įrengti du bandomieji ekranai.

„Šie ekranai yra „JCDecaux Lietuva“ dovana Vilniui. Siekdami prisidėti prie modernaus miesto vystymosi mes aktyviai palaikome ir už savo lėšas įgyvendiname panašius projektus. Be to, šią savaitę Lietuvoje prasideda Europos krepšinio čempionatas, turistų skaičius Vilniuje išaugs keleriopai. Tikimės, kad modernūs žemėlapių ekranai padės iš užsienio atvykstantiems krepšinio aistruoliams nepasimesti Vilniaus gatvėse ir sutaupyti laiko“, – sako Ž. Fomova.

Diegiant modernią sistemą buvo bendradarbiaujama su Vilniaus miesto savivaldybe – į ekranus perkelti sostinės savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ žemėlapiai ir informacija.

 

Lietuvoje nuo 2005 m. veikianti „JCDecaux Lietuva“ turi per 4000 reklaminių plokštumų ir bendradarbiauja su visų didžiausių šalies miestų savivaldybėmis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. Valio Valio rašo:

  bus vandalam dziaugsmo

 2. Valio Valio rašo:

  bus vandalam dziaugsmo ir darbo

 3. ll ll rašo:

  gali irengti nors lietimui jautria kelio danga, bet kol Lietuva futbole negales aplosti LInchensteino, tol niekas paie ja nezinos ir cia vyks tik ripkos ir krepsio cempionatai.

 4. DJkulnas DJkulnas rašo:

  nebukit tokie pesimistai. as gyvenu LIETUVOJE, esu LIETUVIS, ir tuo didziuojuosi


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...