2011 Rugsėjo 08

Korėjiečiai kuria trimačius organinių diodų ekranus

veidas.lt

Kino teatruose nuolat populiarėjant trimačiams filmams, technikos gamintojai jau kurį laiką suka galvas, kaip šią technologiją perkelti į išmaniuosius telefonus arba dar geriau – į plačiaekranius televizorius.

Dauguma žiūrovų, trokštančių išvysti trimatį vaizdą kino teatre arba namuose, kol kas turi dėvėti specialius trimačius akinius. Tai gana nepatogu, tad vartotojai mieliau rinktųsi technologijas, kurioms funkcionuoti nereikia jokių keistokai atrodančių priedų.

Tokius žiūrovus turėtų pradžiuginti naujoji technologija, kurią šiuo metu tobulina Pietų Korėjos mokslininkai. Tyrėjų komanda išsiaiškino, kaip panaudoti mažytes prizmes, kad šios užlenktų šviesą optiniuose įrenginiuose ir žiūrovo akys išvystų skirtingus vaizdus, kitaip tariant, būtų sukurtas trimatis efektas. Mokslininkai iš Nacionalinio Seulo universiteto, „Act Company“ bei „Minuta Technology“ savo rezultatus paskelbė prestižiniame žurnale „Nature Communications“.

Pagrindinė idėja yra panaudoti mikroskopinius prizmių masyvus, pritaisytus prie plastiko lakšto, taip, kad šie palengvintų filtravimą – atspindėtų šviesą, kurią išspinduliuoja žemiau esantys diodai. Ši sistema veikia, nes jai nereikia skystųjų kristalų ekranams (LCD) būtino foninio apšvietimo. Apšvietimui organiniuose dioduose (OLED) yra panaudojami organiniai junginiai, kurie suspindi, vos tik gauna elektrinį impulsą. Prizmių masyvas, kurį tyrėjai pavadino Liucijaus prizme (lotyniškai „šviesus“), leido mokslininkams sukurti ekraną, rodantį vaizdą, kuris matomas tiktai žvelgiant tam tikru kampu.

Tai reiškia, jog visa išspinduliuota šviesa nukreipiama nauja kryptimi – tai pagrindinis trimačių ekranų veikimo elementas. Tyrėjai taip pat sukonstravo ekraną, kuris rodo dvi šiek tiek pakeistas to paties objekto versijas: vienas jų skirtas kairiajai akiai, o kitas dešiniajai. Taip sukuriamas gilumo pojūtis ir tam nereikia jokių papildomų akinių.

technologijos.lt

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...