2011 Birželio 06

Vilniuje viešės Krokuvos miesto delegacija

veidas.lt

"Veido" archyvas

Vilniaus ir Krokuvos bendradarbiavimo 20-metis minimas gražiais renginiais ir svarbiais kultūriniais įvykiais. Šia proga birželio 7-9 dienomis Vilniuje vyks daug Krokuvos miesto atvežtų kultūros renginių, Vilniaus miesto savivaldybės rengiamų koncertų, priėmimų, parodų.

Antradienį Vilniuje savo šventinį vizitą pradės Krokuvos savivaldybės oficiali delegacija. Tarp Vilniaus energetikos ir technikos muziejaus bei Krokuvos inžinerijos muziejaus bus pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Sutarties pasirašymo ceremonijoje dalyvaus abiejų miestų Kultūros ir meno, muziejų vadovai.

Vėliau Energetikos ir technikos muziejuje bus atidaryta architektūros paroda “Architektūra ir miesto erdvės 21-ojo amžiaus pradžioje”. Parodą pristatys Krokuvos miesto vyriausiasis architektas.

Vakare Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks oficialus Krokuvos ir Vilniaus bendradarbiavimo 20-mečio paminėjimas. Susirinkusius vilniečius ir krokuviečius sveikins Vilniaus ir Krokuvos vicemerai, Lenkijos ambasadorius Lietuvoje. Po oficialių sveikinimo kalbų rengiamas garsaus Krokuvos orkestro “Sinfonietta Cracovia” koncertas.

Trečiadienį Energetikos ir technikos muziejuje rengiamas seminaras “Istorinių sostinių atgaivinimas ir UNESCO pasaulio paveldas”. Tą pačią dieną oficiali svečių delegacija – Krokuvos savivaldybės vadovai, miesto architektai, miesto tarybos nariai, kultūros ir nacionalinio paveldo, turizmo ir muziejų, miesto reklamos ir užsienio ryšių specialistai ir vadovai – viešės Vilniaus miesto savivaldybėje.

Vidurdienį ant buvusio berniukų gimnazijos pastato Tauro gatvėje bus atidengiama memorialinė lenta Vilniaus miesto garbės piliečiui, Nobelio premijos laureatui Česlovui Milošui, o Vilniaus universiteto bibliotekoje vyks Č. Milošo literatūros popietė. Vilniaus rotušėje bus rodomas krokuviečių spektaklis “Aš esu žydas iš vestuvių”. Po spektaklio bus pristatytas kelionės žirgais į Krokuvą projektas.

Birželio 9 d. krokuviečiai baigs savo viešnagę ekskursija po Trakus.

Vilniaus ir Krokuvos miestų bendradarbiavimo 20-mečio šventę rugpjūčio mėnesį pratęs Vilniaus dienos Krokuvoje.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...