2011 Gegužės 10

Vilniuje susitinka muziejinių vertybių restauratoriai

veidas.lt

BFL

Antradienį Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, prasideda tradicinė IX tarptautinė Baltijos šalių restauratorių konferencija “Meno ir mokslo sintezė restauravime: kryptys ir pasiekimai”. Trijų Baltijos valstybių, kitų Europos ir pasaulio šalių muziejinių vertybių restauratoriai Lietuvos sostinėje renkasi po beveik dešimtmečio pertraukos.

Baltijos šalių restauratorių konferencijos aktualiomis kultūros vertybių išsaugojimo temomis vyksta nuo 1987 m., kas treji metai paeiliui Latvijos, Estijos ir Lietuvos sostinėse. Konferencijas tradiciškai rengia kiekvienos valstybės svarbiausi muziejinių vertybių restauravimo centrai.

Vilniuje paskutinį kartą tokia konferencija įvyko 2002 m., joje įvairiais aspektais buvo gvildentos sakralinio meno tyrimų, konservavimo ir restauravimo problemos.

Šį kartą konferencijoje, kurią gegužės 10-13 dienomis organizuoja Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centras, dalyvauja svečiai ir pranešėjai ne tik iš Latvijos ir Estijos, bet ir iš Čekijos, Italijos, Ispanijos, Indijos, Rusijos, Suomijos, Vokietijos, Rumunijos. Konferencijos svečius sveikins Lietuvos kultūros ministras Arūnas Gelūnas, Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys, Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė.

Pasak rengėjų, Baltijos šalių restauratorių konferencijos pelnytai laikomos ne tik didžiausiais, bet ir turiningiausiais bei produktyviausiais restauravimo specialistų forumais Baltijos regione, kaskart susilaukiančios vis didesnio kultūros vertybių tyrėjų, restauratorių ir kt. specialistų dėmesio.

Mokslininkai imasi tyrinėti eksponatus sudėtingiausiais instrumentiniais metodais siekdami atskleisti jų sandarą, medžiagas, nustatyti autentiškumą, išaiškinti eksponatų būklę bei pažeidžiamumą; restauravimo praktika dabar neįsivaizduojama be konservavimo medžiagų tyrimo, leidžiančio parinkti optimalius preparatus ir sukurti konservavimo metodus, laiduojančius kultūros vertybių būklės pagerinimą ir ilgalaikį išlikimą.

Baltijos šalių restauratorių konferencijų geografija smarkiai išsiplėtė – nuo 1992 m. forumai tapo tarptautiniai, suburiantys ne tik Estijos, Latvijos ir Lietuvos specialistus, bet susilaukiantys garbių svečių kitų ES ir pasaulio šalių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...