2013 Lapkričio 28

Vilniuje prasideda Rytų partnerystės viršūnių susitikimas

veidas.lt


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, prasidedant Vilniaus viršūnių susitikimui, koordinaciniame pasitarime su Europos Vadovų Tarybos Pirmininku Hermanu Van Rompuy, Europos Komisijos Pirmininku José Manueliu Barroso, Europos Komisijos vicepirmininke Catherine Ashton ir plėtros komisaru Stefanu Fule aptarė bendrą ES poziciją dėl Rytų partnerystės programos perspektyvų, taip pat situaciją Ukrainoje.
Prezidentė, Europos Vadovų Tarybos ir Europos Komisijos Pirmininkai aptarė Vilniaus viršūnių susitikimo renginius ir planuojamus pasirašyti susitarimus su Rytų partnerėmis. Taip pat buvo kalbama apie susitikimo deklaraciją.
Vėliau Prezidentė dalyvaus koordinaciniame ES šalių vadovų susitikime ir darbo vakarienėje, kurioje prisijungs ir 6 Rytų partnerystės šalių vadovai.
Į dvi dienas truksiantį Viršūnių susitikimą laukiama susitikimą laukiama atvykstant Vokietijos kanclerės Angelos Merkel, Prancūzijos Prezidento François Hollande’o, Didžiosios Britanijos Ministro Pirmininko Davido Camerono. Taip pat susitikime dalyvaus Latvijos, Lenkijos, Kipro, Rumunijos, Slovakijos Prezidentai, Čekijos, Danijos, Estijos, Graikijos, Italijos, Kroatijos, Liuksemburgo, Maltos, Nyderlandų, Portugalijos, Slovėnijos, Švedijos, Vengrijos, Ispanijos ministrai pirmininkai bei kitų šalių aukšti pareigūnai.
Iš Rytų partnerystės programoje dalyvaujančių šalių laukiama Armėnijos Prezidento Seržo Sargsjano, Azerbaidžano Prezidento Ilhamo Alijevo, Ukrainos Prezidento Viktoro Janukovyčiaus, Gruzijos Prezidento Giorgo Margvelašvilio, Moldovos Ministro Pirmininko Iurie Leancos ir Baltarusijos užsienio reikalų ministro Ivano Makėjaus.
Vilniaus viršūnių susitikime dalyvaus ir ES vadovai ir pareigūnai: Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas Hermanas Van Rompuy, Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso, Europos Parlamento Pirmininkas Martinas Schulzas, Europos Komisijos vicepirmininkė, vyriausioji įgaliotinė ES užsienio reikalams ir saugumo politikai Catherine Ashton, komisaras plėtrai ir kaimynystei Stefanas Fule, komisaras prekybai Karelis De Guchtas.
Taip pat atvyksta ir kitų ES institucijų atstovai: ES ir Rytų partnerystės šalių vietos ir regionų valdžių konferencijos (CORLEAP) atstovė Mercedes Bresso, EURONEST parlamentinės asamblėjos atstovai – pirmininkas Evgeni Kirilovas ir Borysas Tarasyukas, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas Henry Malosse, Europos investicijų banko Prezidentas Werneris Hoyeris.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...