2012 Rugsėjo 17

Vilniuje koncertuos garsusis Gavin Bryars Ensemble

veidas.lt

VILNIAUS FESTIVALIAI tęsia „Metų koncertų“ seriją ir šiemet pristato dar vieną ypatingą renginį: su savo grupe į Lietuvą atvyksta legendinis britų kompozitorius Gavinas Bryarsas lapkričio 21 dieną rengiamas „Gavin Bryars Ensemble“ koncertas bus vienintelis garsaus muziko ir jo kolektyvo pasirodymas Baltijos šalyse.

 

Daugybę gerbėjų visame pasaulyje turintis Gavinas Bryarsas (Gevinas Brajersas) yra itin laukiamas ir Lietuvoje. Į pirmąjį šio įžymaus kompozitoriaus koncertą Vilniuje prieš 9 metus negalėjo sutilpti visi norintys – koncertų salė buvo visiškai perpildyta.

 

Apibūdindami šią britų muzikos legendą, kritikai ir žurnalistai dažniausiai naudoja žodį „kultinis“. Daugiausia prie kompozitoriaus šlovės prisidėjo didžiulio populiarumo sulaukęs jo 1971 metų kūrinys „Jesus’ Blood Never Failed me Yet“ („Jėzaus kraujas dar niekada manęs nenuvylė“), kurio versiją yra atlikęs ir charizmatiškasis Tomas Waitsas. Albumas su šiuo kūriniu užkariavo daugybę pasaulio šalių ir iki šiol yra parduodamas milijoniniu tiražu.

 

Būtent šis užburiantis kūrinys bus koncerto Vilniuje programos „vinis“. Taip pat „Gavin Bryars Ensemble“ su savo nuolatiniais solistais – balso grožiu ir grynumu žavinčia Anna Maria Friman (sopranas), garsiojo „The Hilliard Ensemble“ tenoru Johnu Potteriu ir elektrinės gitaros virtuozu Jamesu Woodrow – atliks naujausius Bryarso kūrinius ir tokias kompozicijas, kaip „It Never Rains“ bei „The Flower of Friendship“. Nuskambės ir keletas kūrinių iš „Laudų“ ciklo, kuris Vilniaus publiką pakerėjo prieš devynetą metų.

 

Garsus rašytojas, „Anglo ligonio“ autorius Michaelas Ondaatje yra sakęs apie charizmatiškąjį britų muziką: „Gavino Bryarso muzikos neįmanoma įsprausti į jokias etiketes. Joje yra visko, ji kupina jausmingumo ir drauge sąmojo, ji tavęs nepalieka abejingo. Bryarsas leidžia tau tapti naujų stebuklų liudininku, tuos garsus, kurie tave supa, pateikdamas nauju kampu. Galbūt girdėdamas juos trečia ausimi…“

 

Muzikos, kuri nepalieka abejingų, koncertas vyks Vilniaus kongresų rūmuose. Bilietus platina BILIETAI.LT.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...