2010 Balandžio 09

Lyčių lygybė

Vilniuje ketinama steigti Demokratijų bendrijos lyčių lygybės darbo grupę

veidas.lt

Demokratijų bendrijai pirmininkaujanti Lietuva Vilniuje šaukia Demokratijų bendrijos Lyčių lygybės darbo grupės steigiamąjį susirinkimą ir rengia apskritojo stalo diskusiją apie moterų lyderystę, penktadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Naujoji darbo grupė, kurios steigiamasis susirinkimas vyks balandžio 11-12 dienomis, inicijuos ir įgyvendins nacionalinius, regioninius ir dvišalius projektus moterų lyderiavimo gebėjimų ir verslumo skatinimo, kovos su buitiniu smurtu srityse, taip pat siekiant stiprinti moterų vaidmenį konfliktų ir nestabilios demokratijos kraštuose.

Darbo grupei pirmininkaujančių Lietuvos ir JAV parengtas darbo planas bus pateiktas tvirtinimui Demokratijų bendrijos šalių narių ministrų susitikime Krokuvoje šiemet liepos 2-4 dienomis.

Steigiamajame darbo grupės susitikime laukiama JAV, Lietuvos, Šiaurės šalių, Nyderlandų, Ispanijos, Lenkijos, Europos lyčių lygybės instituto ir Šiaurės ministrų tarybos aukšto rango pareigūnų ir lyčių lygybės ekspertų. Prisijungti prie šio būrio gali ir kitos suinteresuotos Demokratijų bendrijos narės.

Vilniaus universitete (VU) ateinantį pirmadienį rengiamoje diskusijoje bus siekiama nustatyti ir analizuoti faktorius, apsunkinančius visavertį moterų dalyvavimą politinėje veikloje. Bus kalbama apie moterų įsitraukimo į politiką, jų dalyvavimo įstatymų leidžiamojoje ir vykdomojoje valdžioje poveikį politikos prioritetų ir darbotvarkės formavimui.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos, Seimo, VU Lyčių studijų centro ir JAV ambasados Lietuvoje organizuojamame renginyje dalyvaus JAV ambasadorė pasauliniams moterų klausimams Melanne Verveer (Melani Vever), Seimo narė Aušrinė Marija Pavilionienė, buvusi pirmoji Lenkijos ponia Jolanta Kwasniewska (Jolanta Kvasnevka).

1999 metais įkurta Demokratijų bendrija yra tarpvyriausybinė struktūra, kurios veikloje dalyvauja demokratiją sukūrusios ir ją kuriančios valstybės, tačiau jos įtaka tarptautinėje politikoje nėra didelė.

Šiuo metu šiai struktūrai, kuri neturi visų tarptautinės organizacijos atributų, pirmininkauja Lietuva.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...