2010 Balandžio 12

Lyčių lygybė

H.Clinton atstovė džiaugiasi Lietuvos pažanga lyčių lygybės srityje

veidas.lt

Jungtinių Valstijų valstybės sekretorės Hillary Clinton (Hilari Klinton) specialioji atstovė lyčių lygybės klausimams Melanne Verveer (Melan Vervir) sako besidžiaugianti Lietuvos pažanga lyčių lygybės srityje.

Pirmadienį su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite susitikusi M.Verveer sakė, jog Lietuvos per dešimtmetį pasiektą pasiektą pažangą rodo ir tai, kad moterys šiuo metu užima daug svarbių valstybėje postų.

JAV pareigūnė, pirmadienį dalyvavusi Vilniuje steigiant Demokratijų bendrijos Lyčių lygybės darbo grupę, Lietuvoje pastarąjį kartą lankėsi 2001-aisiais.

“Po dešimties metų grįžau į Lietuvą – nuostabu, kai matau pažangą Lietuvoje, kai vadovaujamose pozicijose dirba daug moterų, jos aktyviai dalyvauja visuomeniniame gyvenime”, – pirmadienį žurnalistams sakė M.Verveer.

Jos žodžiais, Lietuva, kaip ir JAV, supranta moterų vaidmenį kuriant demokratiją.

Kita vertus, pasak diplomatės, ir Lietuvai, ir JAV, ir kitoms šalims dar reikia daug dirbti šioje srityje.

“Visos šalys kovoja ir dirba, kad moterys galėtų lygiomis teisėmis dalyvauti valstybės gyvenime. (…) Mano šalyje mes turime nueiti ilgą kelią. Lietuvoje taip pat yra problemų, kurias turite spręsti, tokias problemas sprendžia ir kitos šalys”, – teigė M.Verveer.

JAV valstybės sekretorės atstovė sakė esanti įsitikinusi, kad kuo labiau gerėja moterų padėtis, tuo labiau gerėja ir visos šalies padėtis demokratijos, ekonomikos stiprinimo ir kitais atžvilgiais. M.Verveer žodžiais, gerinant moterų padėtį, “niekas nepralaimi”.

“Kuo daugiau moterų dalyvauja politikoje ir ekonomikoje, tuo labiau šalis klesti, mažiau korupcijos, didesnės inovacijų galimybės, nes moterys aktyvios mažo ir vidutinio verslo srityje, o tai didina bendrąjį vidaus produktą (BVP)”, – sakė ji.

Ambasadorė taip pat pasidžiaugė, kad Vilniuje neseniai duris atvėrė Europos Sąjungos Lyčių lygybės institutas bei tuo, kad Lietuva padeda gerinti Afganistano moterų padėtį.

Tuo metu steigiamajame Lyčių lygybės darbo grupės susitikime dalyvavęs Lietuvos užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius tvirtino, kad Lietuva nėra “sala”, kur situacija būtų geresnė nei aplinkiniuose kraštuose.

“Mes atitinkame pasaulinį vidurkį, bet yra dar į ką mums lygiuotis Europoje – Lietuvoje tik 19,1 proc. moterų aukščiausiose valdymo struktūrose ir savivaldoje. (…) Moterys gauna mažesnį atlyginimą, skurdo lygis tarp moterų kur kas didesnis. (…) Lietuva nėra sala, per Lietuvą veda keliai prekybos moterimis, mergaitėmis”, – vardijo viceministras.

“Kiekvienoje srityje Lietuvai yra galimybės pasimokyti iš kitų valstybių, Skandinavijos šalių – kaip pasiekti lyčių balansą”, – teigė jis.

Pasak E.Ignatavičiaus, Lyčių lygybės darbo grupė jau numatė konkrečių projektų moterų padėčiai įvairiose šalyse gerinti: tai moterų mokymas Afganistane, kuriuo ketina užsiimti Nyderlandai, verslumo skatinimas tarp moterų Rytų Europoje ir Kaukaze, prie kurio prisidės ir Lietuva, su lyderystės skatinimu susiję projektai Moldovoje, Azerbaidžane, Kirgizijoje, siūloma į bendradarbiavimą įtraukti Irano moteris.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...