2012 Kovo 13

Vilniuje ir Kaune kyla biurų nuomos kainos

veidas.lt


Prieš trejetą metų siautęs ekonominio nuosmukio viesulas komercinių patalpų rinkoje išsisklaidė. 2011 metais biurų nuomos kainos pakilo didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Tokias tendencijas pateikia lankomiausias nekilnojamojo turto skelbimų portalas Domoplius.lt, išanalizavęs daugiau nei 9 tūkst. šiuo metu esančių komercinių patalpų nuomos skelbimų.

Lyginant 2011 ir 2012 m. vasario mėnesių duomenis, komercinių patalpų nuomos kainos Vilniuje augo beveik visuose pagrindiniuose rajonuose – Naujamiestyje  ir centre kainos vidutiniškai padidėjo net apie 20 proc., Senamiestyje ir kituose rajonuose – apie 15 proc. Kaune kainos vidutiniškai pakilo apie 7 proc.

„Atsigaunant ekonomikai praėjusiais metais didėjo biurų nuomos paklausa, todėl kainos kilo. Per 2011 metus nekilnojamojo turto vystytojai rinkai beveik nepasiūlė naujų komercinių patalpų – buvo pastatytas tik vienas objektas. Todėl, natūralu, kad nuomojamo ploto kiekis mažėja, tad ir nuomos kainos nedaug, bet vis dar didėja. Tikėtina, kad kainos šiek tiek pakils ir šiais bei kitais metais,“ – sako  Domoplius.lt projekto vadovas E. Narbuntovičius.

Gedimino prospektas prieš Laisvės alėją

Lyginant centrines didžiųjų Lietuvos miestų gatves – Gedimino pr. Vilniuje ir Laisvės al. Kaune – komercinių patalpų nuomos kaina šiuo metu yra labai panaši. Vilniuje ji svyruoja nuo 15 iki 70 Lt, o Kaune – nuo 10 iki 70 Lt už kv. m.

Per pastaruosius metus komercinių patalpų nuoma pabrango Laisvės alėjoje – pernai  buvo 8 Lt, o brangiausių patalpų neviršijo 50 Lt už kv. m, šiemet kainų intervalas – nuo 10 iki 70 Lt. Gedimino pr. brangiausių nuomojamų patalpų kainos per metus padidėjo nuo 50 iki 70 Lt už kv. m. Klaipėdos centre esančioje H. Manto gatvėje mažiausia siūloma nuomos kaina siekia 15 Lt, tačiau didžiausia – neviršija 25 Lt. už kv. m.

Pasak E. Narbuntovičiaus, visuose miestuose greičiausiai išnuomojamos komercinės patalpos miesto centre, senamiestyje. „Didžiausią paklausą turi nedidelio ploto – apie 50 kv. m patalpos, kurios yra pirmame aukšte, pageidautina atskiras įėjimas. Tokios patalpos yra paklausiausios maitinimo paslaugas teikiančių įmonių ir biurų, kuriuose įsirengia, pavyzdžiui, parduotuvės ar kavinės, – sako Domoplius.lt projekto vadovas.

Pasak jo, vienas iš esminių kriterijų – automobilių stovėjimo aikštelė. „Jei patalpos yra gerai įrengtos, bet nėra galimybės pastatyti automobilį, jų patrauklumas žymiai sumažėja“, – teigia E. Narbuntovičius.

Nekilnojamojo turto rinkos ekspertai pastebi, kad įmonės nėra linkusios dažnai keisti biurų. Dažniausiai jie keičiami, jeigu atsiranda poreikis didinti plotą ar su nuomotoju nepavyksta susitarti dėl tinkamų sąlygų.

Portale Domoplius.lt didžiausią komercinės paskirties patalpų skelbimų dalį – 52 proc. – sudaro administracinės paskirties patalpų nuoma. 17 proc. skelbimų – prekybai bei paslaugoms skirtos patalpos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...