2011 Sausio 11

Nekilnojamasis turtas

Brangs biurų nuoma

veidas.lt

Specialistai prognozuoja, kad šiemet biurų nuomos kainos Vilniuje po truputį kils į viršų. Kiek didesni įkainiai tikriausiai bus taikomi naujiems nuomininkams, o jau įsikūrusios biuruose įmonės gali netekti sunkmečiu pradėtų taikyti laikinų nuomos įkainių nuolaidų, rašo “Verslo žinios”.

Septyni “Verslo žinių” apklausti nekilnojamojo turto agentūrų atstovai prognozuoja, kad šiemet A ir B klasės biurų nuomos kainos sostinėje šiek tiek išaugs.

Nuosaikiausi specialistai įvardija, kad A klasės biurų kainos išliks tokios pat arba kils 4-5 proc., kiti minėjo iki 15 proc. galintį siekti augimą. Jei kils B klasės biurų nuomos kainos, prieaugis suksis apie 5-10 proc., optimistiškiausiomis prognozėmis – 15 procentų.

“Pirmieji bandymai didinti biuro patalpų nuomos kainas buvo stebimi jau pernai. 2011-aisiais ši tendencija įsitvirtins rinkoje. Tam įtakos turės labai ribota naujų verslo centrų pasiūla, neužimtų biurų mažėjimas bei gerėjantys šalies ekonominiai rodikliai”, – teigė “Colliers International Advisors” Vertinimo ir konsultavimo departamento direktorė Ramunė Aškinienė.

“Ober-Haus” pastebėjo, kad A klasės biurų nuomos įkainiai 5-7 proc. išaugo jau pernai. Biurų nuomos kainos dugną buvo pasiekusios 2009 metų pabaigoje ir pačioje 2010 metų pradžioje.

“Veikiausiai šiemet kiek pabrangs ir B klasės biurų nuoma. Tačiau esant mažai nuomos kainai ir 2-3 litų nuomos įkainio padidėjimas už kvadratinį metrą turėtų rodyti didesnį santykinį augimą”, – teigė “Ober-Haus” Vertinimo ir rinkotyros skyriaus vadovas Saulius Vagonis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...