2011 Birželio 27

Vilniuje bus diskutuojama apie demokratijos plėtrą

veidas.lt

"Veido"archyvas

Vilniuje birželio 28-liepos 1 dienomis vyks tarptautiniai demokratijos plėtrai skirti renginiai.

Iš viso šeštoje Demokratijų bendrijos ministrų konferencijoje, aukšto lygio pasaulio moterų lyderių konferencijoje, jaunimo, parlamentiniame, verslo ir pilietinės visuomenės forumuose dalyvaus apie 1000 svečių iš užsienio valstybių.

Svečiai sudarys 40 delegacijų, kurioms vadovaus prezidentai, parlamentų pirmininkai, ministrai pirmininkai, užsienio reikalų ministrai.

Anot Užsienio reikalų ministerijos, dalyvavimą jau patvirtino Kirgizijos, Kosovo, Mongolijos ir Suomijos prezidentai, Albanijos ir Latvijos parlamentų pirmininkai, Slovakijos ministrė pirmininkė, JAV valstybės sekretorė, Europos Sąjungos vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai, daugelio Demokratijų bendrijos šalių užsienio reikalų ministrai, tarptautinių organizacijų ir jų padalinių, nevyriausybinių organizacijų vadovai.

Demokratijų bendrijos ministrų konferencijoje liepos 1-ąją Lietuva perduos dvejų metų pirmininkavimą Mongolijai su parengtu ir patvirtintu Demokratijų bendrijos reformų paketu.

Lietuvos pirmininkavimo metu buvo įsteigtas Demokratijų bendrijos parlamentinis, jaunimo ir verslo forumai, kurių susitikimai bus surengti Lietuvos sotinėje.

Per Lietuvos pirmininkavimą Demokratijų bendrijai įvyko reikšmingi pokyčiai Šiaurės Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose, leidę atkreipti dėmesį į Lietuvos iškeltus pirmininkavimo tikslus: pilietinės visuomenės ir moterų vaidmens stiprinimą valstybės valdyme.

Demokratijų bendrija yra tarpvyriausybinė struktūra, kurios tikslas – pasauliniu mastu stiprinti demokratijos normas ir institucijas. Jos veikloje gali dalyvauti demokratiją sukūrusios ir ją kuriančios valstybės. Demokratijų bendrija remiasi Jungtinių Tautų chartija, Visuotine žmogaus teisių deklaracija ir 2000 m. Varšuvos deklaracija.

Lietuva dvejų metų pirmininkavimą Demokratijų bendrijai perėmė 2009 metų liepą ir šių metų liepos 1 dieną perduos Mongolijai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...