2010 Gruodžio 12

Politika

Atstovaujamosios demokratijos turi būti atsisakyta

veidas.lt

Atstovaujamoji demokratija yra netinkama ir Lietuvoje, ir pasaulyje, todėl jos turi būti atsisakyta, vietoj to reikia tiesioginio piliečių dalyvavimo valdyme, teigia partijos “Tvarka ir teisingumas” vadovas, europarlamentaras Rolandas Paksas.

“Moderniosios demokratijos kaip valdymo formos išsigimimas jau buvo užprogramuotas pačioje jos užuomazgoje. Tai nutiko tuomet, kai Europos šalys, siekdamos apriboti monarchų galią perėmė demokratinę antikos laikų tradiciją, tačiau žengdamos šį žingsnį atsisakė svarbiausio graikų demokratijos principo – tiesioginio piliečių dalyvavimo priimant sprendimus”, – sekmadienį per “tvarkiečių” kongresą Vilniuje tvirtino R.Paksas.

Anot jo, būtina grįžti prie senovės Atėnuose buvusios sistemos, kai piliečiai dėl įvairių sprendimų balsuodavo tiesiogiai, o tai būtų galima įvykdyti naudojantis interneto galimybės.

“(…) tie susirinkimai, aišku, vyktų ne aikštėse, o virtualioje erdvėje (…) Piliečiams tereikėtų sutartą dieną prisėsti prie kompiuterių ir atlikti savo pilietinę pareigą”, – tikino “tvarkiečių” vadovas.

Pasak jo, Lietuva galėtų būti viena pirmųjų valstybių, kurios piliečiai tokiu būdu dalyvautų valstybės gyvenime, t.y. per reguliariai šaukiamą tautos susirinkimą išreikštų savo valią.

R.Paksas tvirtino, kad atstovaujamoji demokratija ir Lietuvoje, ir pasaulyje virto tuščia sąvoka, nes ją “nusavino itin aktyvi ir valdžią uzurpavusi” visuomenės mažuma.

“Iškaboje parašyta – Lietuva demokratinė respublika, tačiau žmogus čia jaučiasi taip, kad iš visų demokratijos teikiamų teisių tebūtų suteikta vienintelė – teisės netekus kantrybės susikrauti lagaminus”, – tikino per apkaltą iš pareigų nušalintas Lietuvos prezidentas.

Anot jo, tie, kurie nori pokyčių, yra greitai pašalinami, sukompromituojami, pateikdamas, kaip pavyzdį JAV nušautojo prezidento Johno F.Kennedy (Džono F.Kenedžio) bei po Votergeito skandalo turėjusio atsistatydinti JAV vadovo Richardo Nixono (Ričardo Niksono) atvejus.

“Man teko būti du kartus būti ministru pirmininku, buvau valstybės vadovas ir eidamas šias pareigas nuolat jaučiau tą nematomą ribą, kurios niekam neduota peržengti. Net premjerams ar prezidentams. Kuo tai baigdavosi, kai to nepaisydavau, jūs žinote”, – tikino jis.

R.Paksas prezidentu buvo išrinktas 2003 metų sausio 5 dieną. 2004 metų balandžio 6-ąją po Seime inicijuoto apkaltos proceso už Konstitucijos pažeidimus bei priesaikos sulaužymą R.Paksas buvo pašalintas iš prezidento pareigų.

+370 5 2058508 begin_of_the_skype_highlighting              +370 5 2058508

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. MM MM rašo:

  Nusišnekejo Pakasas. Niekada nepasižymėjo išmintimi, o dabar – dar žemiau krito.

 2. Aurimas Aurimas rašo:

  A, atsiprašau, bet regis, kaip tik dėl piliečių demokratijos Atėnų galybė ir sumenko, nes negalėjo priimti svarbių visam poliui sprendimų. Dėl to juos užkariavo ir persai, vėliau makedonai, dar vėliau – Roma.

  Na, arba daugelis istorikų dėl to klysta, o Paksas daugiau žino apie antikinį pasaulį, gali ir taip būti. [I'm just saying]

 3. Leo Leo rašo:

  Obaa islindo ir vel kiauksi


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...