2011 Lapkričio 11

Vilniuje – pasaulio sambo čempionatas

veidas.lt

sambo1

Lapkričio 11–13 d. Lietuvoje vyks jubiliejinis 35-asis kasmetinis pasaulio sambo čempionatas. Jame dalyvaus per 400 sportininkų iš 60 pasaulio šalių, tarp jų bus ir 28 lietuviai.
Nors prieš dvejus metus Lietuvai surengti patikėtą čempionatą gerokai užgožė šiemet svarbiausiu sporto renginiu tapęs Europos krepšinio čempionatas, tačiau Lietuvos sambo federacijos prezidentas Eduardas Rudas neabejoja, kad ir sambo čempionatas taps svarbiu Lietuvai sporto įvykiu.
„Tai gali būti rekordinis sambo čempionatas, nes tiek dalyvių, kiek laukiame Vilniaus „Siemens“ arenoje, iki šiol nėra buvę“, – pabrėžia E.Rudas. Jis teigia, kad šis sportas tampa vis populiaresnis visame pasaulyje. Pavyzdžiui, Vilniuje vyksiantį sambo čempionatą transliuos Europos, Azijos ir Pietų Amerikos televizijos.
Priminsime, kad šio sporto favoritais laikomi Rusijos sportininkai, tačiau lietuviai šiame sporte irgi yra iškovoję nemažai pergalių, tarp kurių ir 6 aukso medaliai pasaulio čempionatuose. Štai šiemet čempionate irgi dalyvausiantis Sergejus Grečicha auksą iškovojo 2007 ir 2009 m., o prieš metus Taškente – sidabrą. 2004 m. pasaulio sambo pirmenybių auksas atiteko Ievai Klimašauskienei, kuri po Vilniuje šiemet vyksiančio čempionato su didžiuoju sportu ketina atsisveikinti. Daug tikimasi ir iš Europos ir Pasaulio prizininkės imtynininkės Santos Pakenytės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...