2010 Lapkričio 05

Roko koncertas

Vilnių drebins Suomijos siaubūnai “Lordi”

veidas.lt

"Veido" archyvas

Pabaisų kaukėmis pasipuošę “Lordi” surengs akį džiuginantį šou

Ištikimi tradicijai koncertuoti su pragaro išperų kaukėmis, suomiai “Lordi” po trejų metų pertraukos vėl kviečia lietuvius į siaubo ir roko puotą.

Nors 2007 metais atvykę į Lietuvą “Lordi” stebėjosi, kodėl juos puola vietinės davatkėlės, o koncertų salės – apytuštės, šiandien atlikėjai nuoskaudos nejaučia. Jie vėl atvyksta į Lietuvą surengti pirotechnikos efektais ir siaubo personažų kostiumais pagardintos puotos. Į europinį turą išsirengę Suomijos rokeriai “Lordi” Vilniuje, “New York” klube, koncertuos lapkričio 8 d.

Gerbėjams Lietuvoje “Lordi” ne tik atliks pamėgtas melodijas, bet ir pristatys dainas iš naujojo albumo “Babez For Breakfast” (“Vaikai pusryčiams”), kuris prekybos vietose pasirodė rugsėjo mėnesį. Grupės lyderis Mr. Lordi (tikrasis vardas Tomi Putaansuu) tvirtina, kad naujausio albumo skambesys šiltesnis ir realistiškesnis. Tiesa, grupė stengiasi nenukrypti nuo savo šaknų ir kurti muziką, primenančią 8-ojo dešimtmečio skambesį. “Lordi” neslepia, kokie užsienio atlikėjai jų muzikai daro įtaką: jų tvirtinimu, “Lordi” – tai Alice Cooperio teatrališkumo bei grupės “Kiss” pamėgtos pirotechnikos mišinys.

“Mes nenorime sukurti parodijos. Mes siekiame atlikti atnaujintą 8-ojo dešimtmečio muzikos versiją. Esame monstrai, kurie groja melodingą sunkųjį roką”, – pabrėžia grupės lyderis Mr. Lordi.

Albumą “Babez For Breakfast” grupė įrašinėjo JAV, o jį prodiusavo amerikietis Michaelas Wageneris, kūręs platininiais tapusius albumus tokiems atlikėjams ir grupėms, kaip “Metallica”, Ozzy Osbourne’as, Alice Cooperis ar Janet Jackson. Grupės nariai galimybę dirbti su šiuo prodiuseriu vadina atsitiktinumu.

“Mes jau buvome dirbę su visais suomių prodiuseriais, su kuriais norėjome, tad svarstėme, ką pasikviesti dirbti kartu šįkart. Gitaristas Amen sumanė papokštauti ir nusiuntė elektroninį laišką mūsų įrašų studijai, prašydamas susitarti su M.Wageneriu. Tačiau įrašų studijos darbuotojai nesuprato, kad tai pokštas, ir su juo susisiekė. M.Wageneris atsakė, kad imsis šio darbo”, – linksmą istoriją porina Mr. Lordi.

Be kostiumo koncertavęs būgnininkas – pašalintas

“Lordi” ištikimai laikosi tradicijos koncertuoti tik persirengę siaubo filmų personažais, nors internete galima rasti ir be kaukių įamžintų grupės narių nuotraukų. Įvaizdžio puoselėjimas reikalauja nemažai pastangų: Mr. Lordi užsidėti veido grimą ir kaukę trunka tris valandas, o po koncerto pašalinti visą grimą ir klijus – pusantros valandos.

O už taisyklių nesilaikymą grupė baudžia. Spalio pradžioje iš “Lordi” buvo pašalintas būgnininkas Kita, nes nusimetė kaukę, kad kartu su kita grupe dalyvautų atrankoje į 2011 metų “Euroviziją”. Prasižengusį narį jau pakeitė naujas būgnininkas – Otus.

Tokią grupės tradiciją palaiko ir gerbėjai. Kai 2006 metais, netrukus po “Eurovizijos” finalo, suomių žurnalas “Seiska” išspausdino grupės lyderio T.Putaansuu nuotrauką be kaukės ir atskleidė jo tapatybę, šalyje kilo didžiulės diskusijos. Žurnalas gavo daugiau kaip 200 tūkst. žmonių pasirašytą protesto laišką dėl nepagarbos Mr. Lordi privatumui, be to, daug kas atšaukė žurnalo prenumeratą. Žurnalo redakcija buvo priversta atsiprašyti.

Beje, pabaisų kostiumai parinkti neatsitiktinai. Mr. Lordi yra didelis siaubo filmų gerbėjas, o jo mėgstamiausių filmų trejetukas – “Numirėlių aušra”, “Kruvinosios skerdynės Teksase” ir “Piktieji numirėliai 2″.

Šūkis apie suvalgytus vaikus dingo

Kai grupė 2006 metais laimėjo “Eurovizijos” finalą ir staiga išgarsėjo visoje Europoje, pragariškas “Lordi” įvaizdis sukėlė dvasininkų bei tikinčiųjų pasipiktinimo bangą.

Per pirmąją viešnagę Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje koncertavę atlikėjai užrūstino ir uostamiesčio krikščionis. Šie pasipiktino, esą grupė koncertuoja nederamoje vietoje – Lietuvos krikščioniškojo fondo aukštosios mokyklos Michealseno centre Klaipėdoje, o Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba netgi ragino boikotuoti koncertą. Nežinia, turėjo tai įtakos ar ne, tačiau “Siemens” arenoje Vilniuje buvo susirinkę penkiskart mažiau žmonių, nei į ją telpa – apie porą tūkstančių.

Šįkart jokių viešų protestų prieš pabaisų kostiumais apsitaisiusius muzikantus nelaukiama, o koncertas rengiamas kur kas mažesnėje erdvėje – “New York” klube. Tiesa, organizatoriai koncertinę reklamą, kurioje skelbė, kad rokeriai pusryčiams suvalgys jūsų vaikučius, vis dėlto pakeitė – dabar gąsdina, kad pabaisos suvalgys mūsų pupytes. Kodėl pasikeitė šūkis, koncertą organizuojančios “Relax Live” agentūros darbuotojai nekomentavo, tačiau galima numanyti, kad provokuojantys “Lordi” koncerto šūkiai vėl kažkam užkliuvo.

“Eurovizijos” šlovė neblėsta

Priminsime, kad 2006-aisiais laimėję “Eurovizijos” konkursą “Lordi” gimtinėje tapo tikromis įžymybėmis, o jų šlovė neblėsta iki šiol. “Ar tai ne nuostabu? Esame roko grupė, o ką tik laimėjome popmuzikos dainų konkursą”, – iš karto po finalo surengtoje spaudos konferencijoje stebėjosi grupės lyderis “Mr. Lordi”.

Suomijoje kilo tikra “lordizmo” banga. Grupė atidarė siaubo ir roko restoraną, o apsukrūs verslininkai išleido į rinką įvairiausių “Lordi” prekės ženklo produktų – kreditinę kortelę, gaivųjį gėrimą, saldinius ir net komiksų knygelę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Dainius Dainius rašo:

    Noriu kad otas apsivilktu KITOS stiliaus kostima tai manyciau tradicija nuo senu laiku isliktu sia grupe seku nuo susikurimo pagarba Lordi,Amen, Awa, Ox uzvezamos dainos ju darbas sunkus kad isliktu LYDERIAI kad zmonem patiktu kas FANAI visada LORDI grupe gerbs truksta kitos kostimo
    Gerbemas mr. Lordi tegu islieka visa grupe tokio stilaus otas kaip KITA tai jusu sirdy bus gerbema tradicija tapati kad ir zmones kiek keistusi jus visi 5 COOL.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...