2010 Lapkričio 08

Koncertas

“De Phazz” grįžta su nauju albumu

veidas.lt

"Veido" archyvas

“De Phazz” atliks naujas ir jau pamėgtas dainas

Vokiečių muzikantai “De Phazz” – dažni svečiai Lietuvoje. Beveik kasmet į mūsų šalį koncertuoti atvykstanti grupė kaskart pateikia staigmenų: pernai ji koncertavo Trakų pilyje su Kauno bigbendu, o šįkart pristatys naują albumą “LaLa 2.0″. “De Phazz” koncertas lapkričio 18 d. vyks “Forum Palace” klube “Balsas.lt”.

Muzikos kritikai pabrėžia, kad vokiečių prodiuserio ir instrumentalisto Peterio Baumgartnerio įkurtos grupės “De Phazz” muziką sunku įsprausti į konkretaus stiliaus rėmus. Vieni “De Phazz” dainose apčiuopia elektroninės šokių muzikos ir džiazo hibridą, kiti įžvelgia downtemp džiazo stilių, maišytą su soul, lotynų, triphopo, drum and bass elementais. Pats P.Baumgartneris savo muzikos stilių apibūdina kaip “džiazą, atliekamą ir patefonu”, o įkvėpimo kūrinių skambesiui bei miksavimui jis semiasi ir iš Ellos Fitzgerald dainų, ir iš 10 euro centų kainavusių įrašų, rastų sendaikčių turguje.

P.Baumgartneris abejoja, kad šiais laikais kas nors iš tiesų sukuria visiškai naują skambesį. “Nemanau, kad tai įmanoma. Traukinyje, prekybos centre, oro uoste nuolat girdi tiek daug dainų. Iš tiesų aš negaliu pasakyti, ar tai, ką kuriu, yra nauja, ar tai kažkur išgirdau prieš dvi dienas”, – atvirai prisipažįsta “De Phazz” lyderis.

Grupė mėgsta eksperimentuoti, tad P.Baumgartneris save apibūdina labiau kaip muzikinio koliažo menininką negu kaip kompozitorių ar instrumentalistą. “Tai, ką darau, yra koliažas. Man patinka sujungti dalykus, kurie paprastai nesiderina”, – aiškina P.Baumgartneris.

Jis mano, kad daina pati valdo kūrybos procesą, o kūrėjas – tik priemonė. “Iš pradžių būna idėja, nuo kurios pradedi kurti – ritmas, skambesys ar žodžiai, bet vėliau daina pati atskleidžia savo identitetą, pasirenka popmuzikos, džiazo ar kitą stilių”, – kūrybos proceso subtilybes aiškina muzikantas.

Išleido aštuonis albumus

Grupė “De-Phazz” – produktyvus kolektyvas: 1997 metais išleidusi pirmą albumą “Detunized Gravity”, šiemet pristato jau aštuntąjį savo kūrybos vaisių. O juk dar pernai grupė geriausius savo kūrinius įrašė su bigbendu, o rezultatą įamžino albume “Big”. Ta proga surengtose gastrolėse po Europą “De-Phazz” muzikantams talkino visos sudėties orkestrai.

“Mano muzika suteikia erdvės – gali nesiklausyti jos nuolat, bet jei klausaisi nuolat ir giliai, turėtum rasti mažų perliukų”, – įsitikinęs kūrėjas.

Beje, šios grupės sudėtis dažnokai keičiasi, o pastoviausi nariai – grupės lyderis ir įkūrėjas P.Baumgartneris bei vokalistai Karlas Friersonas ir Pat Appleton.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...