2011 Vasario 18

Byla

“Vilniaus vandenys” su Ž.Plytniku bylinėsis teisme

veidas.lt

Bendrovė “Vilniaus vandenys” dėl Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovo Žydrūno Plytniko pasisakymų kreipėsi į teismą ir prašo priteisti 100 tūkst. litų neturtinės žalos atlyginimo, BNS patvirtino tarnybos Komunikacijos skyriaus vadovas Robertas Šuliauskas.

Tuo tarpu VPT teigia, kad 184 mln. litų vertės Vilniaus dumblo apdorojimo įrenginiai statomi pažeidžiant įstatymus ir medžiagą apie tai įteikė prokurorams.

Vilniaus apygardos teismui įmonė pateikė ieškinį dėl jos dalykinės reputacijos pažeidimo ir neturtinės žalos atlyginimo. Pasak bendrovės pranešimo, Ž.Plytnikas viešoje erdvėje skleidžia tikrovės neatitinkančias bei bendrovės reputaciją pažeidžiančias žinias apie įmonės veiklą.

Bendrovės ieškinyje nurodoma, kad vien pats teiginys, jog asmuo yra įvykdęs veiką, už kurią numatyta baudžiamoji atsakomybė, nesant apkaltinamojo teismo nuosprendžio, yra laikytinas įžeidžiančiu, formuojančiu neigiamą bendrovės įvaizdį ir adekvačią visuomenės nuomonę.

“Vilniaus vandenų” vadovybę jau kuris laikas stebina VPT direktoriaus Ž.Plytniko vieši pareiškimai apie tariamus pažeidimus vykdant Vilniaus dumblo apdorojimo įrenginių statybą, vykdomus viešuosius pirkimus. 2010 metų liepos mėnesį netgi buvo teigiama, esą bendrovėje vyko milijardinė afera – pagrindimų šiam teiginiui, kaip ir visiems kitiems, iki šiol nėra”, – rašoma pranešime.

Pasak jo, įmonės darbuotojams dėl nuolatinių tikrinimų trukdoma normaliai dirbti, stringa Vilniaus miestui svarbių projektų įgyvendinimas, tuo tarpu Ž.Plytniko iniciatyva pradėti ikiteisminiai tyrimai nutraukiami.

Gindama viešąjį interesą, Viešųjų pirkimų tarnyba vasario 1-ąją pranešė prokurorams perdavusi “Vilniaus vandenų” patikros ataskaitą. Pasak pareigūnų, 184 milijonų litų vertės Vilniaus dumblo apdorojimo įrenginiai statomi pažeidžiant įstatymus.

Dokumentai perduoti Vilniaus apygardos bei Vilniaus miesto apylinkės prokuratūroms, kurios dėl šio projekto atlieka ikiteisminį tyrimą.

Be to, VPT inicijuoja “Vilniaus vandenų” vadovybės pakeitimą. Dėl to ji kreipėsi į įmonės akcininkes – Vilniaus miesto, Vilniaus, Švenčionių, Šalčininkų rajonų savivaldybes.

Pasak pranešimo, už projektą buvo sumokėta kaip visiškai parengtą, jo kaina yra ypač didelė ir sudaro 13,5 proc. projekto statybos ir montavimo darbų vertės. Kituose projektuose ji paprastai siekia 1-4 proc.

Taip pat nustatyta, kad bendrovės “Vilniaus vandenys” ir darbų rangovo Vokietijos ir Norvegijos konsorciumo “WTE Wassertechnik GmbH/Cambi” sutarties užtikrinimo garantijos yra 1,2 mln. litų mažesnės nei numatyta konkurso bei sutarties sąlygose.

Dėl netinkamos techninės priežiūros Viešųjų pirkimų tarnyba kreipėsi ir į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją, kuriai siūlo nagrinėti, ar inžinierius atitinka atestavimo reikalavimus ir, jei reikės, panaikinti atestatą.

Nuo 2010 metų liepos mėnesio “Vilniaus vandenims” vadovauja Valentinas Miltienis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...