2010 Liepos 12

Turgus

Vilniaus valdžios sprendimą išnuomoti Kalvarijų turgų prekeiviai skųsis teismui

veidas.lt

Sostinės valdžios sprendimu 25 metams išnuomoti Kalvarijų turgavietę nepatenkinti turgaus prekeiviai ketina kreiptis į teismą ir skųsti šį sprendimą.

Tai BNS pirmadienį sakė asociacijos “Kalvarijų turgus visiems” atstovė Nijolė Prišmontienė, dalyvavusi prie savivaldybės surengtoje protesto akcijoje.

“Kovoti teisminiu būdu. Dabar intensyviai renkami pinigai tam, kad kad samdytume gerus advokatus, jei reikės visą komandą advokatų”, – kalbėjo N.Prišmontienė.

Apie 50 į protesto akciją susirinkusių žmonių laikė plakatus su užrašais “Šalin antiliaudinį konservatorių režimą”, “Privatizacijai – ne!” “Turgus mūsų!” ir reiškė nuogąstavimus dėl savo darbo vietų.

N.Prišmontienės teigimu, labiausiai turgaus prekeivius piktina “valdžios uždarumas ir slapukavimas”.

“Pagreitintu būdu, skubos tvarka nori išnuomoti turgavietę, (…) pareikalaudami tik 25 milijonų, – teigė ji. – (…)Tokiomis sąlygomis, kaip dabar yra numatytos nuomininkui, tai ir mes sutiktume ir su mielu noru patys išsinuomotume, patys prekeiviai.”

Pasak N.Prišmontienės, turgavietėje prekiaujantys žmonės pageidauja, kad iš turgavietėje surenkamų lėšų Kalvarijų turgus būtų renovuotas ir liktų savivaldybės nuosavybe.

Turgavietės nuomai, N.Prišmontienės teigimu, esą nepritaria ir Kalvarijų turguje besilankantys vilniečiai.

Birželio pabaigoje Vilniaus miesto savivaldybė nusprendė konkurso būdu pasirinktam privačiam investuotojui 25 metams išnuomoti Kalvarijų turgavietę.

Nuomos mokestis per visą sutarties laiką turės būti ne mažesnis kaip 1 mln. litų (be pridėtinės vertės mokesčio) per metus.

Nuomos konkurso laimėtojas privalėtų rekonstruoti 30,2 tūkst. kvadratinių metrų ploto turgavietę. Konkurso laimėtojas taip pat eksploatuotų bei administruotų turgavietę.

Konkurso laimėtojas būtų įpareigotas ne mažiau kaip trečdalį vietų skirti smulkiesiems prekeiviams, po rekonstrukcijos išlaikyti turgavietės prekybos vietų skaičių ne mažesnį nei iki šiol, nuomojant prekybos plotus pirmumo teisę suteikti prekybai žemės ūkio produkcija ir maisto produktais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...