2010 Liepos 20

Finansai

Vilniaus savivaldybės skola netrukus pasieks milijardą litų

veidas.lt

Nepaisant Vilniaus vadovų deklaruojamo taupymo, sostinės savivaldybės skola didėja pavojingai greitai. Bendra Vilniaus miesto savivaldybės skola šių metų birželį siekė jau 910,3 mln. Lt – 142,7 mln. Lt daugiau negu prieš metus ir 325 mln. Lt daugiau negu 2008 m.

“Ta skola šiek tiek mažėja, bet ne tokiais tempais, kaip atsiranda naujų skolų. Mūsų biudžetas sumažėjo, o vandens, šildymo išlaidos biudžetinėms įstaigoms didėja, nes kainos kyla”, – aiškino sostinės savivaldybės Finansų valdymo ir apskaitos departamento direktorius Edmundas Kačkus.

Šiemet, palyginti su pernai, Vilniaus miesto savivaldybės biudžetas susitraukė 139 mln. Lt – iki 1 mlrd. Lt. Didžiąją sostinės biudžeto pajamų dalį sudaro įplaukos iš gyventojų pajamų ir komercinio nekilnojamojo turto mokesčio.

Paklaustas, kokių taupymo priemonių savivaldybė šiemet ėmėsi, E.Kačkus tvirtino, kad nepradedama naujų investicinių projektų, beveik perpus sumažintas darbo užmokesčio fondas.

“Mes išlaidas mažiname, bet negalime netiekti šilumos mokykloms ar prašyti, kad miesto transportas nevažinėtų. Visi nori, kad būtų taupoma, bet kartu reikalauja, jog ir gatvės būtų švarios, ir žolė nupjauta, ir duobės sutaisytos, ir vaikai galėtų eiti į darželius”, – pridūrė E.Kačkus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...