2014 Liepos 05

Audrius Bačiulis

Vilniaus politikus nuo ilgaausių saugo jų provincialumas

veidas.lt


Toks svarbių politikų ir verslininkų pasiklausymo skandalas, koks pastarosiomis savaitėmis drebina Varšuvą ir tik per plauką nenuvertė premjero Donaldo Tusko vyriausybės, Vilniuje neįmanomas, nes nėra vietos, kurioje būtų galima ramiai klausytis visų svarbiausių šalies asmenų.

Varšuva, prabangiausias restoranas “Sowa & Przyjaciele” (“Sowa ir draugai”). Atskirame kabinete šnekučiuojasi ūkio ministras Wlodzimierzas Karpinskis ir naftos koncerno “Orlen”, taip pat valdančio ir Mažeikių naftos gamyklą, prezidentas Jacekas Krawiecas. Pastarasis kiek pakraupęs pasakoja apie savo vizitą į Budapeštą, kuriame su Vengrijos koncerno MOL prezidentu Zsoltu Hernadi aptarinėjo galimybę išpirkti vengrams priklausančios Kroatijos naftos kompanijos INA dalį.
Pikantiškumo dviejų naftininkų susitikimui pridėjo ta aplinkybė, kad Kroatija išdavė tarptautinį orderį Z.Hernadi paieškai už korupciją, tad šis negali išvykti iš Budapešto, o lenkus domina, ar nežlugs planuojamas sandėris, jei kyšius Kroatijos premjerui Ivo Sanaderui davęs vengras įkandin šio sės į kalėjimą?
“Klausiu jo – tu kiek metų kalėjimo gausi? – pasakoja pašnekovui J.Krawiecas. – O tas man tik šypsosi atsipalaidavęs ir sako: “Žinai, mano teisininkai surado tokį teisinį kabliuką, kad jeigu man toks pat kaltinimas, kokį kelia kroatai, bus iškeltas bet kurioje kitoje Europos Sąjungos šalyje ir aš būsiu teisme išteisintas, tai šį sprendimą turės gerbti visos ES šalys ir aš vėl galėsiu laisvai važinėti po Europą.” Tai aš ir klausiu: “Ar tas kaltinimas bus iškeltas Vengrijoje?” Atsako: “Taigi žinoma!” Betgi, sakau, toks procesas truks dvejus ar trejus metus. Jis sako: “Baik jau, balandį bus nuosprendis.” O šalia jo sėdi toks baisiai savimi pasitikintis teisininkas, Abelis vardu. Tai jis ir sako: “Abeli, pasakyk Jacekui, kas bus prokuroras, kuris kels man kaltinimą.” O tas Abelis atsako: “Taigi mano žmona!”

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 262014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-26-2014-m

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Audrius Bačiulis:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...