2010 Balandžio 28

Mityba

Vilniaus mokyklose galbūt nebebus prekiaujama saldainiais ir traškučiais

veidas.lt

Vilniaus miesto ugdymo įstaigose ketinama uždrausti prekybą bulvių traškučiais, saldainiais, gazuotais gėrimais ir kitais nerekomenduojamais maisto produktais.

Trečiadienį posėdžiavusi sostinės savivaldybės taryba nusprendė svarstyti, ar įpareigoti sostinės ugdymo įstaigų vadovus užtikrinti, kad iš švietimo įstaigų patalpų būtų pašalinti užkandžių ir gėrimų automatai.

Sostinės ugdymo įstaigų vadovams taip pat gali būti uždrausta sudaryti sutartis, kurių pagrindu mokyklų patalpose ar teritorijoje būtų prekiaujama nerekomenduojamais maisto produktais. Priėmus sprendimą, mokyklų direktoriai būtų įpareigoti tokias sutartis, jei jos sudarytos, nutraukti arba pakeisti.

Galutiniam sprendimui priimti reikalingas dar vienas balsavimas.

Bendriuosius sveikatos saugos reikalavimus apibrėžiančiose higienos normose nerekomenduojamais maisto produktais įvardinami bulvių traškučiai ir kiti riebaluose virti gaminiai, saldainiai, konditerijos gaminiai su kremu ir (ar) šokoladu, nealkoholiniai gėrimai su dažikliais, konservantais, saldikliais, gazuoti gėrimai, genetiškai modifikuotas maistas ar genetiškai modifikuotų sudedamųjų dalių turintys produktai.

Taip pat nerekomenduojami kiti daug riebalų, sočiųjų riebalų rūgščių, cukraus ar druskos turintys produktai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...