2010 Spalio 08

SPAUDOS AKTUALIJA

Vilniaus meras pasiduoda

veidas.lt

Iš partijos pašalintas sostinės meras Vilius Navickas neatsiima savo žodžių ir ketina atsistatydinti iš posto. Tačiau iš politikos V.Navickas nesitrauks.

„Koalicijai trukdžiu nebūsiu, darbo netrukdysiu. Parašysiu atsistatydinimo pareiškimą, kai tik koalicija suras naują merą“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė iš konservatorių partijos išmestas Vilniaus meras. Kaip praneša BNS, realiausiu kandidatu vadovauti sostinei valdantieji konservatoriai laiko savivaldybės tarybos narį, premjero patarėją Raimundą Alekną.

Vilniaus diena“ rašo:

Vertindamas partijos Priežiūros komiteto sprendimą ne sušvelninti, o sugriežtinti jam skirtą bausmę už skandalingą pokalbį su savivaldybės kontrolieriumi Šarūnu Skuču, V.Navickas teigė nelaukęs tokio verdikto. Tačiau pašalinimas iš partijos esą dar nėra politinės karjeros pabaiga.

“Ar būdamas meru, ar nebūdamas kaip dirbau vilniečiams, taip ir dirbsiu. Nematau kažkokių ypatingų tragedijų. Kaip žmogus, jaučiu nuoskaudų, bet su tuo susitvarkysim. Kaip politikas aš dar nemiręs“, – šmaikštavo jau buvęs konservatorius.

Tiesa, V.Navickas neatskleidžia, ar dalyvaus ateinančiuose savivaldos rinkimuose. Jis tikina, kad dar turi pakankamai laiko apsispręsti. Sostinės vadovas aiškino supratęs, kad politikoje su žmonėmis nesiskaitoma: “Spiralė sukasi nuo Cezario laikų. Tada kirvį į nugarą įkaldavo giminės, o dabar politikai”.

Jis neatskleidė, prie kokios frakcijos sostinės taryboje prisidės pasitraukęs iš mero posto. “Dar turiu laiko pagalvoti. Procedūra nėra tokia paprasta. Parašysiu atsistatydinimo pareiškimą, tada vyks balsavimas, tada balsavimas dėl naujo mero. Dabar esu laisvesnis, galiu žiūrėti ne į vieną partiją, o į kelias”, – aiškino V.Navickas.

Primename, kad trečiadienį posėdžiavęs Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetas pakeitė du iš trijų savo ankstesnių sprendimų. V.Navickas, kuris anksčiau nubaustas metams sustabdant jo narystę partijoje, apskritai pašalintas iš konservatorių gretų. Š. Skučas, kurį Priežiūros komitetas ankstesniame posėdyje iš partijos išmetė, sulaukė malonės – jam bausmė sušvelninta. Savivaldybės kontrolieriaus narystė TS-LKD sustabdyta metams.

Tačiau trečiasis skandalo herojus – slapta įrašytą Š.Skučo ir V.Navicko pokalbį žiniasklaidai nutekinęs TS-LKD Vilniaus senamiesčio skyriaus vadovas Arūnas Totoraitis – malonės nesulaukė. Jam, kaip ir ankstesniame posėdyje, Priežiūros komitetas skyrė griežčiausią bausmę – pašalinimą iš partijos

Verslo žinios“ rašo:

Tėvynės sąjungos Priežiūros komiteto sprendimu narystės partijoje neteko Vilniaus meras Vilius Navickas. Taip, ko gero, pati partija prieš rinkimus mėgina atsikratyti įvaizdį gadinančio balasto. Akivaizdu, kad dabartinis sostinės vadovas iš pat pradžių nebuvo pats geriausias TS/LKD pasirinkimas. Trečdalį savo buvimo mero kėdėje sekęs pasakas apie „praskolintą Vilnių“, vėliau garsėjo kontroversiškais sumanymais padėtį taisyti parduodant savivaldybės administracijos dangoraižį, galų gale pasmerkęs savo ateitį iniciatyva anksčiau laiko be konkurso pratęsti sutartį su šilumos ūkį nuomojančia bendrove.

Vilniaus meras teigia, kad po partijos sprendimo jaučiasi it „su kirviu nugaroje“. Metafora neabejotinai vaizdinga.

Lietuvos rytas“ informuoja:

Iš konservatorių gretų išvarytas sostinės meras Vilius Navickas jaučia nuoskaudą dėl tokio partijos sprendimo ir postą ketina palikti iškart, kai bus rastas naujas kandidatas.

„Kol kas aš nieko nedarysiu. Yra laiko, pagalvosiu. Ar būdamas meras dirbau vilniečiams, ar nebūsiu meras, dirbsiu Vilniuje. Nematau didelės tragedijos.

Aišku, kaip žmogus asmeniškai jaučiu tam tikrų nuoskaudų”, – vakar kalbėjo V.Navickas. Bet jis prisipažino neketinantis baigti politinės karjeros.

Paklaustas apie partijos bausmę, meras buvo nusiteikęs filosofiškai: „Politikoje su žmonėmis nesiskaitoma, spiralė egzistuoja nuo Cezario laikų – kirvį tada į nugarą giminės įkaldavo, broliai ar seserys, dabar – politikai. Metodai, aišku, labai negražūs.”

Pasak V.Navicko, valdančioji sostinės koalicija jam nėra išsakiusi priekaištų dėl darbų. Jis žadėjo netrukdyti dirbti nei tarybai, nei naujam miesto vadovui, kai politikai apsispręs, kas vertas šios kėdės.

Meras vakar dar neatskleidė, ar dalyvaus savivaldos rinkimuose kitais metais, taip pat nepasakė, prie kurios frakcijos šliesis Vilniaus miesto taryboje. Tačiau pridūrė, kad dabar jo rankos atrištos, jis jaučiasi laisvesnis ir gali nesidairyti tik į vieną partiją.

V.Navickas, be kita ko, priminė, kad mero atsistatydinimo procedūra nėra paprasta, dėl to turi vykti balsavimas. Bet paramos ieškoti tarp koalicijos partnerių ir išsilaikyti dar kurį laiką poste jis neketino, nes gyvenime ir taip turįs ką veikti.

Konservatorių atstumtas politikas vakar dar kartą pareiškė, kad jo nesieja jokie giminystės saitai su premjeru Andriumi Kubiliumi, ir pridūrė, jog giminystė tik tokia, kiek „kaip broliai Kristuje visi esame”.

Konservatorių veikėjai blaškėsi

* Vilniaus vicemeras socialdemokratas Romas Adomavičius vakar paskelbė, kad valdančiąją koaliciją sudarančių partijų Vilniaus skyrių vadovai dėl naujo kandidato į merus tarsis penktadienį.

* V.Navicką nemalonumai užgriuvo dėl spaudimo savivaldybės kontrolieriui Š.Skučui, kai į viešumą iškilo šio valdininko slapta įrašytas jų pokalbis.

* Iš pradžių konservatorių Priežiūros komitetas V.Navicko narystę partijoje buvo sustabdęs, bet užvakar pakeitė sprendimą ir nutarė merą pašalinti.

* Tuo tarpu anksčiau iš partijos pašalinto Š.Skučo narystė partijoje po užvakarykščio Priežiūros komiteto sprendimo tik sustabdyta.

15 min.“ rašo:

„Anot socialdemokrato vicemero Romo Adomavičiaus, reikia tartis, kaip bus dirbama iki kadencijos pabaigos, bet dėl susidariusios situacijos kalti konservatoriai, todėl jie ir turi pasiūlyti išeitį. Į susitikimą kviečiamos visos koalicijos sutartį prieš pusantrų metų pasirašiusios partijos, taip pat Liberalų sąjūdis, kuris dar balandį buvo išstumtas iš valdančiųjų gretų ir jau daugiau negu pusmetį nedalyvauja miesto valdyme. „Išklausysime, ką pasiūlys Vilniaus konservatorių vadovas, tada tarsimės frakcijose ir priimsime sprendimą“, – sakė R.Adomavičius.

M.Adomėno teigimu, realiausias kandidatas į merus yra būsimų savivaldos rinkimų konservatorių sąrašo lyderis Vilniuje Raimundas Alekna, tačiau neatmetama galimybė, kad kandidatų gali būti ir daugiau, galbūt net iš kitų valdančiųjų partijų. „Dėsime visas pastangas, kad frakcijoms pavyktų susitarti iki artimiausio tarybos posėdžio (jis vyks spalio 16 d.), bet objektyviai vertinant laiko yra labai mažai. Vis dėlto pasistengsime padaryti viską, kas mūsų galioje, kad vilniečiai kuo greičiau turėtų naują merą“, – sakė Vilniaus konservatorių vadovas.

Kalbas, kad joks kandidatas Vilniaus taryboje nesurinks pakankamai balsų, todėl mero poste iki rinkimų gali likti Vilius Navickas, M.Adomėnas vertino skeptiškai. Jis teigė tikįs, kad visos Vilniaus tarybos frakcijos jaučia atsakomybę, jog miestas turėtų vilniečių orumo nežeidžiantį ir rūpestingą merą.

„Kas bus meras, man atrodo, nėra taip svarbu. Svarbiausia, kad vilniečių interesai būtų apsaugoti, būtų priimami skaidrūs sprendimai, nekeliantys abejonių dėl jų motyvacijos ir suinteresuotumo“, – teigė M.Adomėnas.

V.Navickas, komentuodamas apie jo pašalinimą iš partijos, sakė po 11 metų narystės TS-LKD partijoje jaučiąs nuoskaudą dėl tokio sprendimo, tačiau tragedijos dėl to nedarantis: „Politikoje su žmonėmis nesiskaitoma, spiralė egzistuoja nuo Cezario laikų, kirvį tada į nugarą giminės įkaldavo, dabar kiti politikai. Metodai, aišku, labai negražūs.“

Tačiau sprendimo trauktis iš posto jis nekeičia. „Esu pasakęs, kad kai tik koalicija apsispręs ir pateiks naujo mero kandidatūrą, aš pasitrauksiu, tikrai netrukdysiu darbams. Nesu iš koalicijos sulaukęs priekaištų dėl savo darbų. Žinoma, žmogus kartais pasako ką nors, paskui dėl to pasigaili. Tad, kad nebūtų chaoso, nesusipratimų, koalicija turi priimti sprendimus ir juos realizuoti“, – sakė V.Navickas.“

Ieškoti opozicinių ar kitų valdančiųjų frakcijų paramos meras neketina, nes tai tik dar labiau apsunkintų dabartinę situaciją. „Nestatykime patys savęs į kampą, iš kurio paskui turėtume save už ausų ištraukti“, – kalbėjo Vilniaus vadovas.

Dabartinis sostinės vadovas neatmeta, kad iš politikos nesitrauks ir galbūt dalyvaus vasario 27-ąją vyksiančiuose savivaldos rinkimuose, tačiau teigė dar turintis laiko apie tai pamąstyti.

Savivaldybės kontrolierius Š.Skučas, Priežiūros komitetui pakeitus sprendimą ne šalinti jį iš partijos, o tik sustabdyti narystę, sakė nematantis savo ateities TS-LKD gretose. „Kad ir kokia švelni bausmė būtų, nematau jai pagrindo, nes nemanau, kad nusižengiau partijos drausmei ar žmogiškiesiems principams. Kadangi artimiausiems metams mano veikla partijoje sustabdyta, geriausia išeitis likti aktyviam – palikti partiją. Tą artimiausiu metu ir ketinu padaryti“, – teigė Š.Skučas.

Tiesa, į kokią kitą politinę jėgą ketina įsilieti, Š.Skučas neatskleidė, tačiau sakė tikrai nedalyvausiantis rinkimuose, nes mato kur kas daugiau galimybių sėkmingai dirbti būdamas savivaldybės kontrolierius negu vienas iš 51 tarybos narių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...